OPHITE – 2015 – Basic Mistakes

OPHITE - 2015 - Basic Mistakes

1. Basic Mistakes 2:40
2. The Catacombs Of Happiness 2:52
3. Somebody Take Me Surfing 3:31
4. The One In My Head 4:11
5. My Pretty Columbine 2:12
6. Phoenician Sailors (Video) 3:50

Rok wydania: 2015
Wydawca: Ophite / Dooweet
https://www.facebook.com/groupeophite


Francuzi z OPHITE uprawiają surową muzykę gitarową, która ucieszy uszy sympatyków off’owych brzmień. Ich nowa EPka zatytułowana „Basic Mistakes” przynosi ponad kwadrans chill-outowego grania, dobrego zarówno na scenę open-air jak i do ogródka piwnego. Warto przy tym zaznaczyć, że umieszczony na końcu klip jest kolejnym kawałkiem, który wcześniej nie występuje na krążku w wersji audio.

Pierwsze skrzypce niby należą do wokalistki, która zarówno prowadzi linie melodyczne jak i operuje rozlicznymi zawodzeniami. Dość przyjemnie akcenty te korelują z surowym a pokręconym tłem. Instrumentaliści nie zwykli tworzyć tu masywnej ściany akompaniamentu. Częściej to gitara operująca na pograniczy hendrixowskich solówek, a wybrzmiewań. Za to sekcja dwoi się i troi. Perkusja jest tak zmienna, że zdarzyło mi się numer „The Catacombes of happines” analizować, czy nie wkradły się rytmiczne babole. Zatem z jednej strony jest to granie na wskroś wyluzowane z drugiej strony bardzo ambitne. Regularną tracklistę wieńczy akustyczny kawałek, w którym pierwszoplanowe role odgrywają wokalizy – zarówno linia prowadząca, jak i przestrzennie zaakcentowane chórki.

Ni to Doorsi ani Hendrix, bardziej klimaty filmów Tarantino – ale jakoś, przyjemnie gnieździ się w głowie. Dobrze się tego słucha zarówno na otwartym powietrzu jak i w zaciszu domowym. Jeśli lubicie od czasu do czasu posłuchać czegoś w formie eksperymentu, a bliskie są wam formy klasycznego gitarowego grania, OPHITE może wam się spodobać.

Piotr Spyra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *