ONE – 2015 – Świat Świętych Krów

ONE - 2015 - Świat Świętych Krów

1. Świat świętych krów
2. Bramy nieba
3. Sezamie mój
4. Krew mego miasta
5. Cesarstwo zła
6. Hołd
7. Wezwanie
8. Miód miłości
9. Po prostu my (live)
10. Nowe życie

Rok wydania: 2015
Wydawca: Sonic Records
http://www.facebook.com/1onerock
http://www.oneofficial.net


Zespół ONE, wydaje kolejny album. Jego istnienie jest już dla mnie zaskoczeniem, a co dopiero kwestia drugiej płyty. Do sięgnięcia po „Świat świętych krów” zachęca jednakże obsada i to nie tylko gościnna. Do zdobycia płyty nęciła mnie sama myśl usłyszenia wokalisty Golden Life w bardziej hard rockowym repertuarze.

Zespół postawił na muzykę na światowym poziomie z tekstami w języku rodzimym – co dało mieszankę dość unikalną. Serwują nam typowo amerykańskie brzmienia, a powiedziałbym nawet że wysmażyli hard rockowy cross over, zagrany z energią, werwą i kapitalnie wyprodukowany – to zdecydowanie dewiza projektu. W kategorii superlatywu należy odebrać że uważam gościnne występy za nieistotne dla całokształtu. Owszem dodają smaczku, ale zespół poradziłby sobie bez niech równie dobrze.
Mam jednak pewne obiekcje co do repertuaru zawartego w ramach tego krążka. Fakt mariażu z różnymi gatunkami muzyki rockowej i ukłony w stronę blueasa, a do tego wplecenie w tracklistę kawałka koncertowego czyni wydawnictwo niespójnym. Jako pojedyncze utwory – nie mogę opędzić się od zachwytu (choć i tu znalazłem niechlubny wyjątek w postaci utworu najspokojniejszego). Jako całość płyta jest ciężko przyswajalna. Kto wie, może kilka kolejnych odsłuchów nieco ją przepozycjonuje.

Na tą chwilę polecić mogę płytę każdemu fanowi gitarowego grania. Wprawdzie nie jako pozycję, która zachwieje rocznymi podsumowaniami, ale też nie jako coś egzotycznego czy ciekawostkę. One łoją aż miło i na rodzimym rynku mają szansę zapuścić korzenie… Sugeruję jednak zmianę nazwy na bardziej „google friendly”…

7/10

Piotr Spyra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *