OLZON, ANETTE – 2014 – Shine

OLZON, ANETTE - 2014 - Shine

1. Like A Show
2. Shine
3. Floating
4. Lies
5. Invincible
6. Hear me
7. Falling
8. Moving Away
9. One Million Faces
10. Watching Me From Afar

Rok wydania: 2013
Wydawca: Ear Music
http://www.anette-olzon.com/


Anette Olzon większości czytelników znana jest zapewne z płyt grupy Nightwish. Gdy wstępowała w szeregi fińskiej formacji wiele osób twierdziło, że zastąpienie Tarji jest niemożliwe, a dla Anette to porywanie się z motyką na słońce. Jak czas pokazał nagrała z Nightwish dwa niezwykle udane krążki po czym… podobnie jak Tarja została byłą wokalistką zespołu (swoją drogą ciekawe jak długo zagości tam Floor Jansen).

Rok 2014 przynosi pierwszy solowy album Anette zatytułowany „Shine” i okazuje się, że podobnie jak w przypadku Tarji istnieje całkiem udane „życie po Nightwish”. Płyta zawiera dziesięć przebojowych utworów utrzymanych głównie w nastrojowo, melancholijnych klimatach. Dużo tu wpadających w ucho melodii i przyjemnych rozwiązań aranżacyjnych. Gdzieś tam nieco mocniej zagra gitara, gdzieś pojawią się smyczki a całość to dobrze skrojony nastrojowy pop rock. Pośród tej przebojowej masy trzy utwory, moim zdaniem, zasługują na szczególną uwagę. Pierwszy z nich to niezwykle nośny „Lies” z rewelacyjnym refrenem, z którym Anette ukazuje skalę swoich możliwości głosowych; genialny, nastrojowy
„Halling” oraz cudowna delikatna ballada „Moving Away”. Odnoszę wrażenie, że dopiero na tym krążku Anette zaspiewała na 100% swoich możliwości. Nie musiała się wpasowywać w czyjeś pomysły, mogła iść na przysłowiową „całość”.

„Shine” to zaskakująco dobry album. Nie przypuszczałem nawet, że solowe dokonanie Anette Olzon wywrze na mnie tak pozytywne wrażenie. Utwory, które znalazły się na tym wydawnictwie są po prostu ładne i trafiają do mnie bez zastrzeżeń!

9/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *