EDGUY – Monuments

edguy-monuments

CD1
01. Ravenblack
02. Wrestle The Devil
03. Open Sesame
04. Landmarks
05. The Mountaineer
06. 9-2-9
07. Defenders Of The Crown
08. Save Me
09. The Piper Never Dies
10. Lavatory Love Machine
11. King Of Fools
12. Superheroes
13. Love Tyger
14. Ministry Of Saints
15. Tears Of A Mandrake

CD2
01. Mysteria
02. Vain Glory Opera
03. Rock Of Cashel
04. Judas At The Opera
05. Holy Water
06. Spooks In The Attic
07. Babylon
08. The Eternal Wayfarer
09. Out Of Control
10. Land Of The Miracle
11. Key To My Fate
12. Space Police
13. Reborn in The Waste

DVD
01. Mysteria
02. Under The Moon
03. Navigator
04. Wake Up The King
05. Land Of The Miracle
06. Lavatory Love Machine
07. Vain Glory Opera
08. Fallen Angels
09. The Piper Never Dies
10. Babylon
11. King Of Fools
12. Chalice Of Agony
13. Tears Of A Mandrake (feat. André Matos)
14. Out Of Control
Video Clips:
15. Love Tyger
16. Robin Hood
17. Two Out Of Seven
18. Ministry Of Saints
19. Superheroes
20. Lavatory Love Machine
21. King Of Fools
22. All The Clowns


Rok wydania: 2017
Wydawca: Nuclear Blast
https://www.facebook.com/edguy/


To już 25 lat odkąd, dowodzona przez niewielkiego Tobiasa Sammeta, formacja Edguy nagrywa kolejne swoje albumy! Chyba można zaryzykować i powiedzieć, że obecnie zespół jest gwiazdą europejskiego a może i światowego metalu a aby uczcić tą jakże piękną rocznicę, nakładem Nuclear Blast, ukazało się trzypłytowe wydawnictwo „Monuments”!

Z czym więc mamy do czynienia? To prawdziwa edguyowa bomba! Krążek pierwszy otwiera aż pięć premierowych utworów i trzeba przyznać, że mając na uwadze średnio udane, ostatnie dokonania zespołu, prezentują się bardzo dobrze. Utrzymany w średnim tempie „Ravenblack” spokojnie mógłby znaleźć się na płycie Avantasii, nieco bardziej żywiołowy jest kolejny „Wrestle The Devil” a w trzecim w kolejności „Open Sesame” zespół jeszcze nieco podkręca tempo. Najciekawiej wypada „Landmarks”, w którym Edguy powraca do swych korzeni tkwiących w melodyjnym power metalu! Równie ciekawie jest w ostatnim nowym w tym zestawie „The Mountaineer”.

Dalej (niemal do końca płyty nr 2) mamy przekrój przez dyskografię zespołu, i unaocznia on słuchaczowi jak bardzo, na przestrzeni lat, zespół podryfował w kierunku nieco bardziej hard rockowym, prześmiewczym, czy wręcz jajcarskim…uwielbiam to co zespół stworzył do „Theater of Salvation”, potem bywało już różnie… Nie wiem czy zwróciliście uwagę, ze napisałem o best of trwającym ”NIEMAL” do końca płyty drugiej, otóż na końcu znajduje się kompozycja „Reborn in The Waste” pierwotnie napisana na potrzeby krążka „Savage Poetry”, na którym ostatecznie się nie znalazła – ot taki rodzynek!

Ostatni ze srebrnych krążków to materiał DVD z niezwykle udanym i entuzjastycznie przyjętym przez publiczność koncertem w Brazylii (2004 rok) oraz zestaw teledysków zespołu!

25 lat minęło jak jeden dzień…. Co przyniesie przyszłość? To już czas pokaże, mam nadzieję, że umieszczony tu, premierowy materiał, to zwiastun dobrego wydawnictwa, czego sobie jak i pozostałym fanom zespołu życzę!

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *