RAVENSCRY – 2014 – The Attraction of Opposites

01. Luxury of a Distraction
02. The Witness
03. Missing Word
04. Alive
05.The Big Trick
06. Touching the Rain
07. Cynic
08. Living Today
09. Third Millennium Man
10. Noir Desire
11. Ink
12. Your Way
13. ReaLies


Rok wydania: 2014
Wydawca: Revalve Records
http://www.ravenscryband.com


„…z ziemi włoskiej do Polski…” te kilka słów znane jest chyba każdemu świadomemu mieszkańcowi krainy nad Wisłą. Dlaczego je przytoczyłem? Ano dlatego, że Ravenscry to kolejna włoska formacja, której płyta trafia do naszej redakcji a my mamy przyjemność przedstawić ją rodakom.

„The Attraction of Opposites” to drugie wydawnictwo w dyskografii grupy na czele której stoi wokalistka Giulia Stefani. Ta urodziwa dama wraz ze swoimi kompanami proponuje słuchaczom muzykę, którą można chyba nazwać mocniejszą odpowiedzią na Within Tmptation.

Trzynaście utworów, które znalazły się na błyszczącym krążku to mus dla zwolenników wokalistek. Giulia dysponuje charakterystycznym, chwilami zbliżonym do Jennifer Rush, głosem i gdyby nie przesadzała czasami z górkami osobiście nie miałbym żadnych zastrzeżeń. Zespół nagrał płytę, która może się podobać. Jest energetyczna i jednocześnie przebojowa, nie ma tu cukierkowatości, w którą coraz bardziej popada wspominany już holenderski zespół. Jest mocno i do przodu. Gitary chwilami brzmią tak brutalnie, że aż prosi się o growl, a nie ładny kobiecy głos. Całość do tego wyśmienicie brzmi a smaczki w postaci wiolonczeli, saksofonu czy trąbki nadają całości dodatkowych walorów słuchowych.

„The Attraction of Opposites” to kawał solidnie zagranej muzyki. Jest wyczucie, jest potęga brzmienia – dwoma słowy – dzieje się!

7,5/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *