PLAYER – 2012 – Addiction (EP)

1. My Addiction
2. Too Many Reasons
3. Baby Come Back

Rok wydania: 2012
Wydawca: Frontiers Records
http://www.player-theband.com


Widok okładki EPki grupy PLAYER wywołał u mnie mimowolny uśmiech. Nie wiem jak w Stanach czy we Włoszech, (skąd pochodzi wytwórnia frontiers), ale w naszym kraju opery mydlane to raczej symbol kiczu. Kto jednak nie kojarzy facjaty pierwszego playboya 'Mody na sukces’? Na początku nawet, rozgłosiłem znajomym jako ciekawostkę, że Ronn Moss znany jako Ridge, ponownie zajął się muzyką… Potem dopiero przeczytałem bio, z którego dowiedziałem się, że zespół miał predyspozycje do odniesienia sukcesu juz w latach 70-tych… artyści jednak zajęli się własnymi sprawami i dopiero teraz… wrócili do tego co sprawia im przyjemność, do muzykowania.
Po wydaniu kilku płyt solowych, Moss ponownie zwąchał się z kolegami z zespołu i jako basista i wokalista powrócił do reaktywowanego PLAYER.
W związku z planowanym pełnym albumem na przyszły rok, wytwórnia prawdopodobnie postanowiła wybadać rynek wydając 3-utworowa, EPkę w formacie elektronicznym.

Czym zatem są te utwory? Ano właściwie mamy do czynienia z poprockiem, lub nawet ultramelodyjnym aAORem. Muzyka może i nie wciąga, ale ma potencjał radiowy. O ile pierwszy i ostatni kawałek mógłbym puścić mimo uszu, a nawet powiedzieć, że są miałkie tak utwór drugi, bardzo przypadł mi do gustu. Posiada nie tylko fajną melodię, ale i predyspozycje by zostać w pamięci na dłużej… Czego o pozostałych kompozycjach powiedzieć nie można. Przyznam, że jestem mile zaskoczony. Sam nie wiem czego się spodziewałem… Jednak chyba nie niezłej dawki melodyjnego rocka. Chyba więc, kiedy zespół wyda zapowiadany długograj, chętnie po niego sięgnę…

Czy jednak osoba pana Mossa, pomoże w sprzedaży albumu? Osobiście wątpię… Chyba zagorzale fanki serialu zakochane po uszy w Ridge’u są w takim wieku, że nie kupują płyt… Ale w kraju, gdzie vox populi na przebój euro wygrywa grupa folklorystyczna wszystko jest możliwe. Jeśli prezes Frontiers zdawałby sobie sprawę w jakim dziwnym kraju żyjemy, na Polsce powinien skupić działania promocyjne grupy…

Piotr Spyra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *