PINEAPPLE THIEF, THE – 2020 – Versions of the Truth

THE PINEAPPLE THIEF - Versions of the Truth

1. Versions Of The Truth
2. Break It All
3. Demons
4. Driving Like Maniacs
5. Leave Me Be
6. Too Many Voices
7. Our Mire
8. Out Of Line
9. Stop Making Sense
10. The Game

Rok wydania: 2020
Wydawca: KSCOPE
https://www.pineapplethief.com/


PŁYTA MIESIĄCA – WRZESIEŃ 2020


O nowym albumie The Pineapple Thief mogę praktycznie powiedzieć tyle samo dobrego, co o poprzednich: „Your Wilderness” i „Disolution”. Odkąd Gavin Harrison dołączył do zespołu, passa na znakomitą muzykę trwa. Wyjątkowy klimat utworów, zwiewna melodyka, ubrana w soczyste, rytmiczne ramy, sprawia że chce się po nie sięgać jak najczęściej. „Versions of the Truth”, to dla mnie nie tylko płyta miesiąca, ale z pewnością jedna z ulubionych płyt mijającego roku.

Marek Toma


Cudowny jest sposób, w jaki The Pineapple Thief zbudowali nastrój na nowej płycie „Versions of the Truth”, w zasadzie bardzo znajomymi środkami. Bez poszukiwań nowych brzmień rodem z „Magnolii” lecz raczej skłaniając się ku klasyce muzyki progresywnej jak na „Your Wilderness”, z tym, że najnowsza produkcja ukazuje ich bardziej konserwatywne podejście.

Witold Żogała


Miałem ogromny problem z przebrnięciem przez ten album… bywało, że powieka opadała i część płyty ulatywała w przestrzeń bez odbioru… Jeden z redakcyjnych kolegów moje watpliwości skwitował robiąc wielkie oczy a ja postanowiłem próbować dalej i…. zaskoczyło. To płyta, której nie można słuchać przy okazji, trzeba jej poświęcic te kilkadziesiąt minut i wówczas odwdzięcz się w najpiękniejszy możliwy sposób pochłaniając słuchacza bez reszty…

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *