PINEAPPLE THIEF, THE – 2016 – Your Wilderness

pineapplethief-yourwilderness

Płyta miesiąca – Sierpień 2016

1. In Exile 5:40
2. No Man’s Land 4:20
3. Tear You Up 4:53
4. That Shore 4:36
5. Take Your Shot 4:34
6. Fend For Yourself 3:49
7. The Final Thing On My Mind 9:52
8. Where We Stood 3:46

Rok wydania: 2016
Wydawca:Kscope
http://pineapplethief.com/


Najnowsza płyta Pineapple Thief wyszła spod skrzydeł wytwórni Kscope. To słychać. Złodziejaszki Ananasów skradli bowiem do swojej muzyki nieco Wilsonowskich klimatów Można by nawet pokusić się o stwierdzenie, że teraz to takie Porcupine Thief :). W podobnych klimatach zespół sprawdza się jednak wybornie. Nowa płyta ma to coś, co mają takie płyty, do których chętnie wracam, jak „Tick Tock” Gazpacho czy „The Judass Table” Antimatter.

Marek Toma


The Pineapple Thief nagrał płytę zupełnie zwyczajną, bez fajerwerków. Mocno zakotwiczoną w progresywnej klasyce. Zarówno w tej najnowszej firmowanej przez Stevena Wilsona, jaki i w tej odległej z czasów świetności art rockowych tuzów. Siłą albumu „Your Wilderness” jest wyśmienite zbalansowanie pomiędzy delikatnością a zadziornością połączoną z niebanalnymi melodiami. Całość tworzy najlepszy zestaw utworów tego gatunku jaki się w tym roku ukazał, i stanowi aktualnie najlepszą pozycję w dyskografii zespołu.

Witold Żogała


Po okresie, gdy muzyka Ananasów przestała do mnie przemawiać zespół powrócił z wybornym albumem „Magnolia”. Już ten krążek wywoływał ciarki i chciało się do niego wracać …a nowy materiał jest jeszcze ciekawszy! The Pineapple Thief nagrali właśnie najlepszą płytę w swojej historii. Jest klimat, są melodie, jest magia – czegóż chcieć więcej – kandydatka do płyty roku? Kto wie!?

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *