MYRATH – 2019 – Live in Carthage

01. Asl
02. Born To Survive
03. Storm Of Lies
04. Dance
05. Wide Shut
06. Merciless Times
07. Get Your Freedom Back
08. Endure The Silence
09. Nobody’s Lives
10. Duat
11. The Unburnt
12. Sour Sigh
13. Tales Of The Sands
14. Believer
15. No Holding Back
16. Beyond The Stars

Rok wydania: 2019
Wydawca: Ear Music
https://www.facebook.com/myrathband/


Obejrzałem ostatnie koncertowe wydawnictwo DVD grupy MYRATH i muszę powiedzieć, ze skubańce zrobili to z rozmachem.

„Live in Carthage” to dwa krążki – CD i DVD delikatnie różniące się zawartością (na liście powyżej ta z DVD) prezentujące pokaz umiejętności tej tunezyjskiej formacji. Koncert, na którym bawiło z kilka tysięcy fanów to niesamowita podróż w nieco odmienne od europejskich obszary kulturowe. Arabski duch rodem z „Baśni 1000 i jednej nocy” jest tu wszechobecny – są perskie dywany, są elementy sceny w kształtach muzułmańskich świątyń są tez panie wykonujące taniec brzucha. Do tego telebimy, sporo świateł i mniej więcej już wiecie czego się spodziewać wizualnie.

Jeśli chodzi o muzykę to mamy tu utwory z trzech ostatnich płyt. Tym sposobem znalazło się tu 5 utworów z „Tales of the Sands”, 7 z „Legacy” i 4 z ostatniego krążka „Shehili”. Wykonawczo jest to majstersztyk. Trudno odróżnić wersje koncertowe od studyjnych i gdyby nie publiczność mógłbym się założyć, ze to dzieło ze studia. Muzycy zespołu to fachowcy i jak przystało na chyba jedynych rozpoznawalny na Świecie reprezentantów swojego narodu, w tym co robią prezentują najwyższy poziom!

„Live in Carthage” to muzyczno-wizualny spektakl, który warto „zaliczyć”. MYRATH choć, wciąż mało znani, to już kapela, obok której nie można przechodzić obojętnie!

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *