MYRATH – 2016 – Legacy

myrath-legacy

Płyta Miesiąca – Luty 2016

1. Jasmin
2. Believer
3. Get Your Freedom Back
4. Nobody’s Lives
5. The Needle
6. Through Your Eyes
7. The Unburnt
8. I Want To Die
9. Duat
10. Endure the Silence
11. Storm of Lies


Rok wydania: 2016
Wydawca: Verycords
http://www.myrath.com/


„Legacy” to jedna z najlepszych i najważniejszych płyt, jakie pojawiły się (już) w tym roku. Zrobiła na mnie ogromne wrażenie i często do niej wracam. Jest to album wybitny, zrobiony z rozmachem, nieprzeciętny, poukładany, zawierający niebanalne kompozycje i na pewno wyjątkowy. Posiada bardzo profesjonalne, soczyste brzmienie oraz atmosferę, której próżno szukać u innych. To progmetal wysokich lotów namaszczony filmową specyfiką oraz orientalnym kolorytem. MYRATH – w moim mniemaniu – stworzył najdojrzalszy album
w swojej karierze i na chwilę obecną nie wyobrażam sobie nagrania czegoś lepszego
– poprzeczka została postawiona naprawdę wysoko. Album po prostu oczarowuje nie tylko niepowtarzalnym klimatem, ale również oryginalnością, muzycznym profesjonalizmem oraz fachową realizacją. Bardzo, ale to bardzo udany materiał! Według mnie 10/10!

Marcin Magiera


Swoim czwartym albumem, Tunezyjczycy z Myrath, po raz kolejny dokonują cudu! W sposób coraz bardziej perfekcyjny, łączą ze sobą dwa, wydawałoby się, niemogące razem ze sobą funkcjonować światy. Metal – twór „zgniłej”, zachodniej cywilizacji, z bliskowschodnią folkową, muzyczną kulturą! W muzyce wszystko jest możliwe! Szkoda, że tylko w muzyce.

Marek Toma


Swego czasu Myrath zauroczyli mnie swoją muzyką, a fascynacja ta z płyty na płytę się pogłębia. Poprzedni krążek wydawał się apogeum tego stanu. Mimo, że „Legacy” jest albumem bardziej dopracowanym kompozycyjnie (aranżacyjnie) i produkcyjnie, w moich oczach ustępował poprzedniej płycie. Być może to kwestia braku zaskoczenia i wysokich oczekiwań, w każdym razie po wielu przesłuchaniach, wielu odtworzeniach teledysku, oraz po ich krótkim koncercie w Progresji, pozycja ta w moim rankingu umocniła się. W recenzji na serwisie nie wystawiłem kompletu punktów, ale jestem gotów zweryfikować tą opinię.

Piotr Spyra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *