MY SECRET SAFE – 2018 – Storytelling (EP)

1. Reborn
2. Disruptive
3. Can’t Go Back
4. Blank Pages
5. The Cure
6. Storytelling

Rok wydania: 2018
Wydawca: Dooweet
https://www.facebook.com/wearemysecretsafe/


W ciekawych rejonach porusza się formacja MY SECRET SAFE. Ich nowy minialbum zadowoli bowiem przede wszystkim sympatyków nowoczesnego grania, ale paleta klimatów w po jakich się prześlizgują jest iście imponująca. Poczynając od wstępniaka który czerpie inspiracje zarówno z ambientowych jak i post rockowych wzorców, przez różnorakie odmiany metalcore’u po elektroniczne patenty. Najkrócej mówiąc przyrównałbym ich do hybrydy LINKIN PARK i dowolnego metalcore’owego wzorca (dość blisko nowego BULLET FOR MY VALENTINE). Wyłapiemy tu również nieco hard-corowo wykończonych wokaliz, które oprócz growli i przesterowanego głosu dodają całości bardzo amerykańskiego szlifu. Czysty głos kojarzyć się może natomiast z nowoczesnym punkrockiem. W tle wyłapać można też okazyjnie orkiestracje. Chóralnie wykrzyczane frazy dodają zaś koncertowego potencjału.

Ale najciekawsze jest w tym wszystkim że taka mikstura działa. Uderza ścianą bodźców i pozostawia zadowolenie w głowie słuchacza. Być może produkcja krążka jest tu kluczem do sukcesu. Wszystko jest naprawdę na światowym poziomie. Brzmienie, dynamika. Brud jest tam gdzie trzeba, bas potrafi spowodować gęsią skórkę. Gitara solowa jest mega soczysta i sypie melodiami aż miło.

„Storytelling” to płytka, która wsiąknie w ciebie jak w gąbkę, nawet jeśli tego nie przeanalizujesz w głowie, będziesz zadowolony że dałeś jej szansę. Oczywiście jeśli tylko nowoczesna i odważna muzyka jest twoim konikiem.
Czekam na długograja. Bez kurtuazji. Taka muzyka wypełniająca krążek po brzegi nie jest w stanie się znudzić.

Piotr Spyra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *