MR. POLLACK – 2013/2015 – Black Hawk

1. Black Hawk Mielec Rock
2. Stand Up and Run
3. The Plan B
4. Socrates
5. The Wheel of Life
6. Gold and Money
7. I Know You
8. The Power and the Glory
9. Sunday Track
Bonusy:
10. Black Hawk Mielec Song
11. Jak Skała
12. Plan
13. Sokrates
14. Koło Życia

Rok wydania: 2013/2015
Wydawca: Metal Mind
http://www.mrpollack.pl/


Do “Black Hawk” podchodziłem jak przysłowiowy pies do jeża. W końcu nadszedł jednak moment gdy nie można już było tego odkładać i… jeż okazał się nie mieć pcheł, jest milusi i chyba się zaprzyjaźnimy na dłużej!

Płytę rozpoczyna odgłos odpalanego silnika helikoptera (zapewne Black Hawka produkowanego w Mielcu skąd pochodzi grupa Mr Pollack) a potem jest już tylko ciekawiej! Muzyka prezentowana przez zespół to porywający miks hard rocka z AOR. Wpadające w ucho refreny czy nośne melodie to na tym krążku standard! Dodajmy do tego, że muzycy tworzący zespół czyli: Jacek Polak (gitary, klawisze i wokal) jego brat Grzegorz Polak (perkusja) oraz Bartłomiej „Gibson” Filip (bas) prezentują poziom ekstraklasy! Co ja mówię, nasza ekstraklasa piłkarska to bledziutki cień najlepszych lig! Panowie z Mr. Pollack pod względem umiejętności to co najmniej Bundesliga!

Tu nie ma słabszych kawałków, trójka członków zespołu z gościnnym udziałem Grzegorza Skawińskiego (solo w „Gold and Money”, które nieodparcie kojarzy mi się ze stylem Johna Noruma z Europe) łoją aż miło a czas spędzony na słuchaniu krążka mija nieprawdopodobnie szybko. Przez dłuższy czas zastanawiałem się czy jest tu utwór który podoba mi się bardziej niż pozostałe i w zasadzie pozostałem bez odpowiedzi. Czy to pulsujący „Socrates” czy półakustyczna ballada “The Wheel of Life” nie jestem w stanie wskazać kompozycji odstającej ani na plus ani „in minus”!

Zespół podbił już Chiny (tak, tak to nie pomyłka!), koncertował w Stanach Zjednoczonych czy (znowu egzotyka) Emiratach Arabskich. Chyba najwyższa pora, aby nazwa Mr. Pollack przestała być anonimowa również i w kraju nad Wisłą!

8,5/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *