MONO INC. – 2023 –  Ravenblack

1. At The End Of The Rainbow
2. Empire
3. Princess Of The Night
4. Angels Never Die (Feat. Sanz)
5. Heartbeat Of The Dead
6. Ravenblack
7. Lieb’ Mich
8. Never Alone
9. After Dark (feat. Storm Seeker)
10. Day Of Reckoning
11. Wiedersehen Woanders

Rok wydania: 2023
Wydawca: SPV


Poprzedni album MONO INC. był za nasza zachodnią granicą wielkim sukcesem. Grupa po wielu latach mozolnego  budowania swojej pozycji osiągnęła szczyty, tak więc przed nową płytą stało nie lada wyzwanie.

Jeśli gustujecie w przebojowym rocku gotyckim to płyta przypadnie Wam do gustu. MONO INC. potrafią komponować wpadające w ucho, chwytliwe melodie, czego najlepszym przykładem mogą być, otwierający wydawnictwo, „At The End Of The Rainbow” czy zaraz następny „Empire”. „Princess Of The Night” jest wręcz taneczne, ale już “Angels Never Die (Feat. Sanz)”, choć jest balladą, to ma w sobie odrobinę ciężaru, który może się kojarzyć z krajanami MONOI INC., czyli grupą Rammstein. „Never Alone” to kolejna ballada, tym razem z akustycznymi gitarami  a w „After Dark (feat. Storm Seeker)”, w otwarciu, pojawiają się nieśmiałe element folkowe. Zamykający wydawnictwo, zaśpiewany po Niemiecku „Wiedersehen Woanders” to mocne zakończenie płyty ze smyczkami w tle.

Na „Ravenblack” dominują dość proste rytmy i melodie. Trudno znaleźć tu jakąś finezję, ale i taka muzyka jest potrzebna. Mamy tu spore pokłady przebojowości i płyta może się podobać choć jest nieco nierówna i czasami zespół pakuje się w niepotrzebne mielizny.

7/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *