MILLENIUM – 2007 – 7 Years

Cd 1 (Novelties , Rarities …)
1. 7 Years
2. Aliens & Me
3. Monotony
4. Born To Hate
5. Where’s My Way?
6. Sky
7 .Chaos – Alternative Version
8. My Life Domino – Alternative Version
9. Insomnia – Alternative Version
10. Demon – Alternative Version
11. Greasy Mud -Alternative Version
12. Ecosong 2004
Bonus Track’s
13. Tr Hacker Remix By Maciej Jaskółkowski I Miejsce
14. Mayu B Remix By Mariusz Broszko II Miejsce
15. Beta Fat Remix By Cezary Puc III Miejsce

Cd 2 (…& The Best)
1. Madman
2. Light Your Cigar
3. Numbers…
4. The Silent Hill
5. Waltz Vocanda
6. Fatamorgana
7. Canto
8. Hundreds Of Falling Rivers
9. Help The People
10. Tears Of Yesturday
11. Back To Myself Part I
Bonus :
12. 7 Years – Video

Rok wydania: 2007
Wydawca: Lynx Music
Kup płytę


„7 Years” to swoiste podsumowanie dotychczasowego okresu funkcjonowania formacji Millenium. Wydawnictwo to, opakowane w elegancji digipack, składa się z dwóch krążków. CD 2 to typowy „best of” w skład, którego weszły utwory z krążków od płyty „Vocanda” po „Numbers and Big Dream of Mr Sunders” i dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z Millenium jest idealnym przekrojem przez dyskografię tej krakowskiej formacji.

Zdecydowanie ciekawiej (z punktu widzenia osoby, znającej płyty Millenium) prezentuje się płyta numer 1, czyli „Novelities & rarities”. Otrzymujemy tu sporo ciekawej, niedostępnej na innych wydawnictwach zespołu utworów. Już na początku mamy interesujący utwór tytułowy, nagrany specjalnie na potrzeby tego wydawnictwa. Muszę stwierdzić, ze bardzo udana to kompozycja a Ryszard Kramarski, udowadnia nią, po raz kolejny, że potrafi pisać chwytliwe i ciekawe melodie. Poza tym mamy tu do czynienia z kilkoma utworami, które nie trafiły na regularne wydawnictwa Millenium oraz piosenkami w tak zwanych wersjach alternatywnych. Na samym końcu zamieszczone są trzy wersje utworu „Alone In Fame”, które to zostały wyróżnione w wyniku konkursu na najciekawszy remiks tej kompozycji.

„7 Years” to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą się zapoznać z Millenium. To muzyczne kompendium i gwarancja wielu minut spędzonych w obcowaniu z naprawdę ciekawą muzyką. Zastanawiam się dlaczego zespół wciąż jest w zasadzie formacją undergroundową znaną grupie najzagorzalszych fanów progresywnych dźwięków. Pozwolę sobie w związku z tym na mały apel. Nie bójcie się Millenium to naprawdę kawał świetnej progresywnej muzyki!!!


brak oceny – składanka

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *