MICHAŁ WOJTAS – 2023 – Lore

1. Lore
2. Eiocha
3. Ritual
4. The Roots & The Rain
5. Myth Of Creation
6. Song Of Cernunnos
7. The Echoes
8. The Oak Tree
9. Tales Of The Woods

Rok wydania: 2023
Wydawca: Oskar Records


MICHAŁ WOJAS to postać, która za sprawą albumów grupy Amarok zdobywa serca coraz większej ilości fanów szerokorozumianego art rocka. Album „Lore”, który jest wydawnictwem sygnowanym imieniem i nazwiskiem Artysty to krążek będący dźwiękowa ilustracją przedstawienia brytyjskiego choreografa Jamesa Wiltona.

Jak można się domyśleć to muzyka ilustracyjna i jeśli ktoś lubuje się w soundtrackach, do tego mocno podszytych muzyką etniczną to na tym krążku odnajdzie wiele niezapomnianych chwil. World Music? Coś w tym jest. Dziewięć utworów wypełniających srebrny krążek to podróż po krainie łagodności, wyprawa w obszary delikatność. Tu nie ma nachalnych dźwięków, nie ma elektrycznych gitar, królują nastrojowe brzmienia (często instrumentów nietypowych) czasem jest bardziej transowo i duszno, innym razem bardziej przestrzennie, gdzieś tam pojawiają się podszyte niepokojącym rytmy.

Dla osób zmęczonych trudami dnia ta muzyka powinna być zalecana przez lekarzy. Jedno jednak, ale!  To nie może być muzyka tła. Muzyka w samochodzie, pod zmywanie naczyń czy inne obowiązki odmowe.  Te dźwięki wymagają jednak skupienia, gdyż nie jest to płyta łatwa, wpadająca w ucho melodyjnymi refrenami. Nic z tych rzeczy. Aby wyłapać wszystkie smaczki potrzeba się tym dźwiękom oddać w pełni a wówczas ma się gwarancję jej terapeutycznych właściwości.

8/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *