METUS – 2016 – Czarne Motyle

METUS - Czarne Motyle

1 dryfuję
2 w krainę snu
3 gdzie żyją czarne motyle
4 a czas trwa…
5 zamykam oczy
6 i budzę się tam gdzie nie sięgają cienie
7 a niebo jest atramentowe
8 i w tym bezmiarze zapomnienia
9 jestem wędrowcem

Rok wydania: 2016
Wydawca: Lynx Music
FP Facebook


…niby to samo, a jednak coś zupełnie innego… najnowsza płyta METUSA to dwa wydania anglo- i polskojęzyczne. Obydwa różnią się formą wydania (digi, jewel case), okładkami a co najistotniejsze samymi aranżacjami. O ile „Black Butterflies” ma rockowy, a momentami wręcz metalowy klimat o tyle „Czarne Motyle” to muzyka kierowana do osób oczekujących w muzyce większej ilości mistycyzmu i nastrojowych dźwięków.

Zdecydowanie mniej tu gitar, do głosu dochodzą wiolonczela (Tomasz Bylica), skrzypce (Agnieszka Reiner) i Dagmara Ćwik, która swym anielskim głosem nadaje tej muzyce niezwykłej magii i rewelacyjnie buduje klimat utworów, uzupełniając się z Markiem Juzą.

Metaforyczne teksty i dość mroczny klimat, które posiadają kolejne kompozycje wywołują ciarki… Wpadające w ucho melodie, klawiszowe pasaże wzbogacane wymienionymi wcześniej instrumentami, akustycznymi gitarami oraz głosami obojga wokalistów tworzą dzieło kompletne! Na początku myślałem, że zdecydowanie bardziej „po drodze” będzie mi z „Black Butterflies”…. ale okazuje się, ze to „Czarne Motyle” zawładnęły moim odtwarzaczem i nie chcą go opuścić!

9/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *