MEMENTO WALTZ – 2010 – Antithesis Of Time

Memento Waltz - 2010 - Antithesis Of Time

1. Through The Spiral Rise 6:48
2. Cosmic Illusion 8:12
3. Cyclonic Vision 5:14
4. Albert The Visitor 2:42
5. Antithesis Of Time 7:55Rok wydania: 2010
Wydawca: –
http://www.mementowaltz.com
http://mementowaltz.bandcamp.com/album/antithesis-of-time
Zanim sięgnąłem po debiutancki album Memento Waltz omiotłem uchem ich drugą EPkę, udostępnioną w całości na profilu bandcamp. Zaintrygowała mnie, ale że zaraz moje ręce trafiła pełna płyta, nie poświęciłem minialbumowi więcej uwagi. Kiedy natomiast zachwycony już tegorocznym wydawnictwem zapragnąłem większej dawki dźwięków serwowanych przez zespół, powróciłem do wydawnictwa zatytułowanego „Antithesis of Time”. Płyta ta będzie zapewne dla wielu istnym objawieniem, bo nie odbiega jakościowo od muzyki serwowanej przez zespół obecnie.
Owszem są spore różnice, ale wydany trzy lata temu krążek ani nie kuleje brzmieniowo, ani nie prezentuje niedojrzałego kompozycyjnie zespołu. Wprost przeciwnie, w konwencji progresywnego metalu, czyli w muzyce gdzie dość łatwo się pogubić, Memento Waltz czuli się od razu jak ryba w wodzie.

I faktem jest, że kiedy patrzymy na obie ich ostatnie produkcje z perspektywy pierwszej płyty dość łatwo wskazać tak punkty zbieżne, jak i różnice.
Na mój gust EPka hołduje w większym stopniu konwencjonalnemu heavy, od priest przez maiden… ale muzycznie, tylko chwilowo, natomiast jeśli o wokalizy chodzi, więcej tu chrypki mniej ekstrawagancji w górkach, przez co Marco Piu brzmi bardziej jak z bajki Halford / Owens… / Carpenter. W tym momencie polecę muzykę włochów fanom Outworld!

Po tym jak pełna płyta dostała się na mojej półce na poczesne miejsce najczęściej słuchanych albumów bieżącego roku, tak nie mogę odpędzić od siebie wpływu jaki wywarła na mnie EPka „Antithesis of Time”. Mimo, że jest udostępniona strumieniowo, uważam że warto mieć ją w swoich zbiorach, co dopisuję do mojej listy najbliższych zakupów. Do czego i was namawiam.

Piotr Spyra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *