MELANIE MAU & MARTIN SCHNELLA – 2022 – Invoke The Ghosts

1. Nur Ein Spiel
2. The Beast Is Lurking
3. Soulmate
4. Where’s My Name
5. Of Witches And A Pure Heart
6. Calypso
7. Red Beard
8. Ein Stummer Schrei
9. Das Goldene Königreich (The Virgin Queen)
10. Wholeheartedly

Rok wydania: 2022
Wydawca: –
https://www.facebook.com/melaniemauundmartinschnella


“Invoke The Ghosts” to kolejna autorska propozycja grupy MELANIE MAU & MARTIN SCHNELLA. Na krążku znalazło się dziesięć utworów utrzymanych w nieco folkowych, akustycznych klimatach.

Na początek otrzymujemy (zaśpiewany po niemiecku) „Nur Ein Spiel” i już ten utwór pokazuje jak ogromne umiejętności posiadają ludzie odpowiedzialni za powstanie tej płyty (poza Melanie i Martinem trzon stanowi jeszcze trzech muzyków a mamy też całą grupę zaproszonych gości). Tutaj każdy utwór to mała perełka. Harmonie wokalne, śpiewy w kanonie, perkusyjne smaczki i przede wszystkim partie gitar, po prostu powalają.  Od lat jestem fanem gitarowego kunsztu  Martina, i za każdym razem, choć wiem, że na pewno mnie czymś zaskoczy, kończę ze szczęką na podłodze. Biegłość z jaką operuje tym instrumentem jest po prostu powalająca – nie ma znaczenia czy to partie akustyczne czy elektryczne, czy to riffy czy solówki – gra zawsze technicznie, ale i z niezwykłym wyczuciem (solówka w „Ein Stummer Schrei” jest wręcz nieziemska i nie wiem czy sam mistrz Gilmour by to zagrał lepiej).

Ta płyta jest niczym podróż po nieznanej krainie – co i rusz odkrywamy coś nowego, coś fascynującego, coś co nas zaskakuje czy zadziwia. Muzycy bawią się dźwiękiem, tu nie ma chwili na nudę czy złapanie oddechu… co i rusz towarzyszą nam piękne melodie a to nieco folku, a to klimatów bardowskich, jest lirycznie, jest radośnie – pełen wachlarz emocji z kwintesencją zabawy melodią w postaci, zaśpiewanej na cztery głosy, zamykającej album miniaturki „Wholeheartedly”.

9/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *