MELANIE MAU & MARTIN SCHNELLA – 2017 – The Oblivion Tales

MELANIE MAU & MARTIN SCHNELLA - The Oblivion Tales

01 The Spire And The Old Bridge
02 Treasured Memories (Album Version)
03 Words Become A Song
04 Close To The Heart
05 The Horseshoe
06 Wild West
07 My Dear Children
08 Die Zwerge Vom Iberg
09 The Dwarfs King
10 Erinnerungen
11 Melanie’s Theme

Rok wydania: 2017
Wydawca: self
https://www.facebook.com/MelanieMauundMartinSchnella/


Melanie Mau i Martin Schnella co jakiś czas pojawiali się w Internecie umieszczając na YouTube swoje wersje znanych przebojów. Robili to w sposób wyjątkowo udany i wiem, że niejednokrotnie spotykało się to z uznaniem oryginalnych twórców. Tym razem Melanie i Martin postanowili nagrać płytę z materiałem autorskim i tym sposobem do rąk otrzymujemy „The Oblivion Tales”.

Na płycie znajdziemy utwory utrzymane w nieco bajkowym, półakustycznym klimacie. Wiele tu nawiązań do muzyki folk i średniowiecznych klimatów przywodzących na myśl dokonania naszego rodzimego Circle of Bards czy Blind Guardian z „The Forgotten Tales”. Ten utalentowany duet ze wsparciem przyjaciół kreuje niesamowity nastrój. Potrafią być przebojowi („Words Become A Son”), ale i liryczni („Close To The Heart”). Nie boją się też nieco mocniejszego uderzenia („Die Zwerge Vom Iberg”) czy wplecenia w swoją muzykę elementów country („Wild West”). Największe wrażenie robią jednak utwory utrzymane w bardowskim, stylizowanym na średniowieczny klimacie, z genialną opowieścią w postaci „The Horseshoe” na czele! Obok „The Dwarfs King” spokojnie mógłaby się znaleźć na ścieżce dźwiękowej do filmu utrzymanego w tolkienowskich klimatach.

Martin Schnella jak zwykle zachwyca swoją grą, i potwierdza moje prywatne zdanie, że to jedne z najbardziej utalentowanych gitarzystów na naszej planecie. Gra z takim wyczuciem i feelingiem, a do tego tworzy fantastycznie brzmiące solówki. Osobny temat stanowi niezwykła barwa głosu Melanie. Jej głos jest niezwykle silny, ale wokalistka potrafi używać go w odpowiedni sposób. Nie sili się na popisy, idealnie wpisując się w konwencje płyty.

“The Oblivion Tales” to jedenaście utworów, które pozwalają się nieco wyciszyć i zrelaksować, świetna robota, znakomicie zaaranżowane i zagrane kompozycje ukazujące nieco inne oblicze znanego chociażby z prog metalowo/rockowego Flaming Row Martina!

8,5/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *