MECH – 2013 – Mechmania

Mech - 2013 - Mechmania

1. Grzech wiara lęk
2. Barry Warry
3. Pilem z diabłem bruderschaft
4. Brudna muzyka
5. Witam Panie
6. All a Bad Dream
7. Doctor
8. Baise Toi
9. Popłoch
10. Mało, mało
11. Twój morderca
12. Painkiller
13. Czy to możliwe

Bonus video:
Painkiller (teledysk)
Nie widzieć nic (teledysk)
Wywiad z Maciejem Januszko i Piotrem „Dzikim” Chancewiczem
Live at Metal Hammer Festival 2011

Rok wydania: 2013
Wydawca: Metal Mind Productions
http://mech.art.pl


Najpierw był rok 2005 i wielki powrót po latach przerwy płytą „Mech”. Powrót w wielkim stylu, długo oczekiwany i wytęskniony przez fanów grupy. Następnie 7 lat przerwy, mamy rok 2012 i ukazuje się płyta „ZWO”. Kwintesencja heavy metalu i hard rocka. Nie można inaczej jej określić. I właśnie w większości materiał z tej płyty znalazł się na wydanym właśnie przez Metal Mind Productions DVD grupy Mech „Mechmania”.

Koncert zarejestrowany został w klubie Stodoła w Warszawie 9 marca 2012 roku (wtedy też swoje DVD rejestrowała Luxtorpeda i Tank). Oglądając taki koncert w domu szlag człowieka trafia, że go tam nie ma. Pomijając to, że muzyków czas nie dotyka i są jak wino. Wigor, energia, żywiołowość – to wszystko bije wręcz ze sceny. Minimalizm instrumentów (gitara, bas, perkusja) a jaki efekt. Przeogromna przestrzeń muzyki. A scena po prostu jest ich. Żadnego stania w miejscu, istne szaleństwo. Jak już napisałem zespół zagrał w większości kawałki z płyty „ZWO” ale nie mogło oczywiście zabraknąć swoistego „powrotu do przeszłości” w postaci utworów „Brudna muzyka”, „Czy to możliwe” czy też „Piłem z diabłem Bruderschaft”. To wszystko na żywo brzmi tak świeżo, że aż nie do uwierzenia. Sekcja rytmiczna „Rekina” i „Sooloo” po prostu miażdży. A to co wyrabia „Dziki” ze swoją gitarą to już przechodzi ludzkie pojęcie. Bezapelacyjny Król tego koncertu. Zamiast frywolnego melonika powinien na głowie mieć koronę. Najwspanialsza na tym koncercie (poza listą gości którzy wystąpili z grupą Mech: Piotr Solnica, Robert Milliord Milewski, Tomasz Kasprzyk, Ricky Lion, Piotr Zwoliński) jest jednak atmosfera. Pełen luz i świetna zabawa, mnóstwo wygłupów z instrumentami, świetne dowcipy i komentarze (mój ulubiony to ten którym Maciek rypnął po jednym z utworów: czym się różni balkon od „Dzikiego”? Balkon potrafi utrzymać całą rodzinę) Tak właśnie bawią się rockowcy. W każdym wieku..

Z materiałów dodatkowych zamieszczono na płycie także zapis koncertu grupy Mech na Metal Hammer Festiwal w 2011 roku, teledyski do dwóch utworów, kapitalny wywiad z Maćkiem i Piotrkiem, galerie zdjęć, dyskografie grupy i tapety na pulpit. Pod względem technicznym płyta brzmi świetnie zarówno w DD 5.0 jak i DD 2.0

Reasumując. Przeszło 150 minut z@jebistej zabawy

10/10

Irek Dudziński

1 thought on “MECH – 2013 – Mechmania

  1. Obudziłem się z tym wydawnictwem 11 lat za późno ale warto, przesłuchałem z 10 razy. Za Mechem teraz tylko tęsknić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *