MAZE OF SOUND – 2014 – Sunray

Maze of Sound - 2014 - Sunray

1. Rain Charmer – 6 :04
2. Reflection – 5:34
3. Man in the balloon – 5:54
4. Animal – 5:04
5. Trick of the witch – 5:54
6. Mad Hatter – 7:09
7. Forest – 4:36
8. Last Sunray – 7:54
9. Memory – 4:01

Rok wydania: 2014
Wydawca: Self
Profil FB


Materiał zawarty na wydanej wcześniej EP-ce, oraz szereg koncertów zespołu, w których miałem przyjemność uczestniczyć, zaostrzył mój apetyt na materiał z ich debiutanckiego, długogrającego albumu, którego wydanie zespół od jakiegoś czasu zapowiadał. Wreszcie jest!!! I chociaż gro materiału zawartego na płycie była mi już znana (dzięki wspomnianym koncertom właśnie), to i tak z wielkim zaciekawieniem wkładałem płytę do odtwarzacza, aby przekonać się jak ten materiał zabrzmi w domowych pieleszach.

I nie mogło być inaczej, klimatyczny charakter tej muzyki sprawia, że wyalienowanie się w czterech ścianach własnego pokoju, potęguje wrażenia płynące z chłonięcia tych bardzo lirycznych, progresywnych dźwięków.

Peter Gabriel, który pewnie jest dużą inspiracją dla muzyków (o czym przekonały koncerty zespołu, jak również sama muzyka), powiedział kiedyś w jednym z wywiadów:
„… koncert kreuje całe krajobrazy uczuć, to nieco inne przeżycie niż słuchanie płyty, której najczęściej słucha się samemu, lub w małej grupie…”
W przypadku muzyki tej łódzkiej formacji, zarówno chłonięcie jej na żywo w grupie, jak i słuchanie samemu, kreują całe połacie takich „krajobrazów uczuć” , lecz faktycznie jest to nieco inne przeżycie.

Na tym chyba polega owe „Trick Of The Witch”, ale przymykając oczy wsłuchując się w dźwięki „Sunray”, naprawdę można poczuć się niczym „Rain Charmer” , „Mad Hatter”, albo „Man In The Ballon” i na chwilę po prostu odlecieć…

9/10

Marek Toma

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *