MARILLION – 2022 – An Hour Before It’s Dark

Marillion - An Hour Before It's Dark

1. Be Hard On Yourself
i. The Tear In The Big Picture
ii. Lust For Luxury
iii. You Can Learn
2. Reprogram The Gene
i. Invincible
ii. Trouble-Free Life
iii. A Cure For Us?
3. Only A Kiss (Instrumental)
4. Murder Machines
5. The Crow And The Nightingale
6. Sierra Leone
i. Chance In A Million
ii. The White Sand
iii. The Diamond
iv. The Blue Warm Air
v. More Than A Treasure
7. Care
i. Maintenance Drugs
ii. An Hour Before It’s Dark
iii. Every Call
iv. Angels On Earth
8. Murder Machines remix

Rok wydania: 2022
Wydawca: Ear Music
https://www.facebook.com/MarillionOfficial


Jak to powiedział Mark Kelly w jednym z ostatnich wywiadów, MARILLION są zespołem na tyle dużym, że mogą spokojnie żyć z muzyki, ale jednocześnie na tyle małym, że nie grozi im rozpad wynikający z zbyt dużej ilości pieniędzy i potencjalnych, wynikających z tego animozji.

„An Hour Before It’s Dark” to kolejny przykład, ze dinozaury, którymi pomału się stają, wciąż mają się znakomicie. Brytyjczycy nagrali krążek, który nie może się nie spodobać fanom zespołu. Wszystko z czego są znani mamy i tutaj, Są śliczne, nastrojowe melodie, cudowne gitary, delikatne klawisze i mądre teksty. Jak zwykle muzyka zespołu ma w sobie nieco podniosłej atmosfery a takie mozolne budowanie klimatu wychodzi MARILLION po mistrzowsku. Wieloczęściowe kompozycje czy nieco bardziej piosenkowe utwory, uzupełniają się wzajemnie tworząc niezwykle  spójny materiał. Niesamowite wrażenie robią chórki, które są tu po prostu rewelacyjne – wsłuchajcie się w nie w „Be Hard On Yourself” czy, w szczególności, w najcudowniejszym na płycie „The Crow And The Nightingale”.

Zespół nagrał już dwadzieścia płyt. Co jednak najistotniejsze starzeją się jak wino. MARILLION po wybuchu popularności w latach 80-ych przeszedł długą i wyboistą drogę, zaliczając spektakularny (komercyjny) upadek. Podnieśli się jednak i śmiało kroczą do przodu nagrywając płyty, z których mogą być dumni!

8/10

Piotr Michalski

1 thought on “MARILLION – 2022 – An Hour Before It’s Dark

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *