MAMMOTH WVH – 2023 – Mammoth II

1. Right?
2. Like a Pastime
3. Another Celebration at the End of the World
4. Miles Above Me
5. Take a Bow
6. Optimist
7. I’m Alright
8. Erase Me
9. Waiting
10. Better Than You

Rok wydani: 2023
Wydawca: BMG


Na początku muszę się do czegoś przyznać. Nie słuchałem wcześniejszego albumu MAMOTH WVH, więc „Mammoth II” było moim pierwszym kontaktem z twórczością Wolfganga van Halena, syna nieodżałowanego Eddiego.

Po kilkukrotnym odsłuchu muszę przyznać, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Nie miałem absolutnie żadnych oczekiwań, a okazało się, że płyta wchodzi jak nóż w masło. Jest przebojowa i melodyjna, ale nie pozbawiona hard rockowego pazurka.

Na „Mammoth II” obok rockowego grania z dość zdecydowanymi gitarami („Right?”, „Another Celebration at the End of the World’, „Optimist”, „Erase Me” pojawiają się utwory lżejsze, co nie oznacza, że gorsze. Znakomicie wypada „Like a Pastime” czy wręcz zwiewny “Miles Above Me” jak i przebojowy „Waiting”. Całość przywodzi na myśl dokonania Flying Colors zmiksowane z Foo Fighters (fascynacji tym zespołem sam autor muzyki zawartej na ”Mammoth II” nie ukrywa).

Wolfgang zagrał tu na wszystkich instrumentach (z wyjątkiem jednej solówki) i zaśpiewał. Udowodnił tym, ze jest muzykiem nietuzinkowym (w końcu z genami nie wygrasz). Świetne partie gitar, motoryczna perkusja no i znakomite partie wokalne ukazują tego muzyka jako jednego z lepiej zapowiadających się artystów młodego pokolenia. Szczególnie zaskoczył mnie głos Wolfganga – śpiewa po prostu znakomicie i ma przyjemną, zapamiętywaną barwę.

Wielokrotnie pisałem już o tym jak bardzo lubię być tak zaskakiwany. „Mammoth II” słucham z ogromną dozą przyjemności i przyznaję, że gdyby nie traf, który sprowadził ten album w moje dłonie, to pewnie bym po niego nie sięgnął!

7,5/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *