MAJESTICA – 2020 – A Christmas Carol

Majestica-A-Christmas-Carol

1. A Christmas Carol
2 .A Christmas Story
3. Ghost Of Marley
4. Ghost Of Christmas Past
5. The Joy Of Christmas
6. Ghost Of Christmas Present
7. Ghost Of Christmas To Come
8. A Christmas Has Come
9. A Majestic Christmas Theme

Rok wydania: 2020
wydawca: Nuclear Blast
https://www.facebook.com/Majesticametal


Co powiecie na „Opowieść Wigilijną” w duchy melodyjnego power metalu? Jeśli macie dystans a w muzyce nie poszukujecie jedynie szatana, śmierci i zniszczenia to ostatnia propozycja Szwedów z grupy MAJESTICA na pewno przypadnie Wam do gustu.

„The Christmas Carol” wypełnia dziewięć kompozycji aż kipiących duchem Świąt Bożego Narodzenia. OK, wymusza to fabuła, ale muzycznie mamy tu co i rusz nawiązania do mniej lub bardziej znanych kolęd czy melodii okołoświątecznych.  Wg informacji w książeczce jest ich aż kilkanaście i znakomicie wpisują się w to wydawnictwo. Autorski materiał zespołu to power metal w najmelodyczniejszej ze swych odmian. Wpadające w ucho refreny, przyjemne gitarowe solówki. Nie za agresywnie, ale też dlatego od lukru. Mamy rozpisane  role, wielu wokalistów, a w kontekście całości iście świąteczną metalową operę!

MAJESTICA po zmianie nazwy z ReinXeed dumnie kroczy do przodu, a recenzowany tu drugi krążek zapewne w wielu domach będzie powracał w okresie Świąt. „A Christmas Carol” to solidny album, który może się podobać i choć sam pomysł można odebrać jako zagrywkę „pod publiczkę” to jednak zespół wyszedł z tego obronną ręką.

7,5/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *