LOVE DE VICE – 2012 – Silesian Night 11.11.11 (DVD)

LOVE DE VICE - 2012 - Silesian Night 11.11.11 (DVD)

1. Another Day
2. Frosty Morning
3. Minutes Of Joy
4. Megiddo
5. When A Blind Man Cries
6. With You Now
7. Say No
8. Winter Of The Soul
9. Letter In 'A’ Minor
Bonus:
Wywiad z Andrzejem Archanowiczem i Pawłem Graneckim.
„Foggy Future” (video clip)

Dodatki:
Biografia
Dyskografia
Galeria
Tapety na pulpit

Rok wydania: 2012
Wydawca: MMP
http://lovedevice.pl


Love de Vice to zespół, który choć nagrał już dwa niezwykle udane albumy, wciąż błąka się gdzieś z boku sceny. Tym bardziej cieszy, że za sprawa MMP otrzymali możliwość rejestracji DVD. O wizualnej oprawie koncertów rejestrowanych w katowickim Teatrze Wyspiańskiego napisano już wiele. Jedno jest pewne obraz i produkcja są na najwyższym poziomie i materiału ogląda się wyśmienicie, nawet jeżeli jest to n-te wydawnictwo z tego miejsca jakie dane mi było obejrzeć.

Sam koncert, Love De Vice rozpoczęli nowym utworem, długim i rozwijającym się z każdą sekundą „Another Day”. Z początku z pozoru nieco monotonny i ryzykowny na start występu (bo nie znany publice) wspaniale rozwija się i uchyla pomału wszystkie swe walory z bombastycznym zakończeniem będącym swoistym ukoronowaniem. „Frosty Morning” to kolejna nowość! Mamy tu kosmiczne klawisze i wzbogacające brzmienie dźwięki wiolonczeli. Ciekawie prezentują się przebitki w postaci klimatycznych wizualizacji. To spokojny utwór i znów gdy tylko zespół zaczyna grać mocniej robi to z odrobiną patosu w brzmieniu.

„Minutes Of Joy” – no i kolejna nowość! Tomasz „Ragaboy” Osiecki tym razem opuszcza dilrubę, na której grał we wcześniejszych utworach i przejmuje akustyczną gitarę. Już klawiszowy wstęp spodoba się każdemu zwolennikowi klimatycznego grania. Instrument ten maluje znów przestrzenne plamy a na ich tle słyszymy pozostałe instrumenty i głos wokalisty. To nieco bardziej piosenkowa i przystępna kompozycja (w porównianiu do poprzednich nowości). Uwagę zwraca bardzo udana partia wiolonczeli.

Jako czwarte otrzymujemy znane z albumu „Numaterial” „Megiddo” a zaraz po nim kolejna niespodzianka, czyli ciekawa interpretacja kultowego „When A Blind Man Cries” Deep Purple. Powracamy do „Numaterial” a jako kolejny utwór zaprezentowana została ballada „With You Now”. To jedna z takich piosenek o których mówię, ze po ładnej zwrotce następuje jeszcze ładniejszy refren (i znów ta wiolonczela!).

Zespół ewidentnie postanowił zaskoczyć słuchaczy nowościami bo kolejne dwie kompozycje to znów materiał, który trafi na trzeci krążek formacji. Pierwszy z nich „Say No” zwraca na siebie uwagę szarpaną rytmiką w drugiej połowie trwania a „Winter Of The Soul” to wręcz skoczne rytmy z odrobiną folkowych dźwięków.

Koncert kończy potężne i rozbudowane „Letter In 'A’ Minor”. Nie mogło być inaczej. Muzycy pojedynczo schodzą ze sceny a wieczór z Love de Vice dobiega końca.

To DVD to prawdziwa gratka dla fanów zespołu. Otrzymują tu bowiem aż pięć nowych utworów a przecież nie jest powiedziane, że wszystkie wejdą w skład kolejnej płyty zespołu. Muszę jednak zadać jedno pytanie – a gdzie gdzie utwory z przepięknego albumu debiutanckiego? Rozumiem, że zespół ograniczał czas, ale gdzie cudowne „Sleepless Nights” czy „Kiss Goodbye”?

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *