LOONYPARK – 2016 – Perpetual

LOONYPARK - 2016 - Perpetual

1. Something To Forget
2. Face In The Mirror
3. Train Of Life
4. Don’t Say A Word
5. In The Name…
6. Catch & Release
7. Secrets To Hide
8. New Beginning
9. December

Rok wydania: 2016
Wydawca: Lynx Music
http://www.loonypark.art.pl/


Na początku muszę się do czegoś przyznać… nigdy nie byłem wielkim fanem Loonypark a kolejne płyty formacji nie wywoływały we mnie żadnych emocji…

…gdy jakiś czas temu, do redakcji przyszła paczuszka a w niej nowe wydawnictwo grupy Krzysztofa Lepiarczyka to w pierwszej chwili zacząłem się zastanawiać, komu w naszym zespole będzie się ono podobało…. wrzuciłem płytę do odtwarzacza, puściłem i…. okazało się, że tą osobą jestem JA!

Krążek rozpoczyna niezwykle udany „Something To Forget” utrzymany (jak i cała płyta) w duchu melodyjnego neoprogresynwego rocka. Melodia potrafi przyczepić się do słuchacza a dodatkowego smaczku dodają wysublimowane brzmienia smyczków. Podobnie jest i w kolejnym „Face In The Mirror” a już w „Train Of Life” można wyłapać elementy wynikające z fascynacji jazzem. Na szczególną uwagę zasługuje wieńczący całość „December”. Utwór ten został poświęcony pamięci zmarłego w tym roku gitarzysty Riverside – Piotra Grudzińskiego. Przepiękna to kompozycja, pełna emocji i bólu… klasyczna gula w gardle murowana!

Muzyka wypełniająca „Perpetual” to gratka dla fanów wpadających w ucho melodii, przyjemnych partii instrumentów klawiszowych i ładnych gitar a do tego świetnie komponuje się z tym głos wokalistki Sabiny Goduli-Zając! Dla fanów niebanalnych dźwięków rzecz obowiązkowa!

8/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *