LESS IS LESSIE – 2019 – Blackout (E.P./singiel)

LESS IS LESSIE - 2019 - Blackout (E.P. - singiel)

1. Blackout
2, Fast And Furious

Rok wydania: 2019
Wydawca: –
https://www.facebook.com/LessIsLessie/


Nie często się zdarza, aby zespół debiutował płytą koncertową. Tak właśnie było w przypadku wrocławskiej formacji Less Is Lessie, która w 2015 roku wydała płytę „Live at Uniq Sound Studio” (nasza recenzja: TUTAJ) i choć je to materiał koncertowy, słucha się go jak płyty studyjnej (w tym roku wydany został remaster tegoż albumu).

Zespołowi do tej pory nie udało się nagrać płyty studyjnej ale wierzę, że w końcu to jednak nastąpi. Póki co możemy cieszyć się EP-ką/singlem, którą nagrali w składzie: Gabrysia Cybuch, Adam Komorowski, Filip Kozak, Konrad Mikołajczyk i Michał Tomczyk. Mixu i masteringu w Uniq Sound Studio dokonał Marek Dziedzic.

Płyta zawiera jedynie dwie sześciominutowe kompozycje: tytułowy „Blackout” i „Fast And Furious”. Lekko transowy „Blackout”. Męski wokal wokół instrumentalnych pasaży, fajny klimat w drugiej fazie przynosi dźwięk fletu, potem atmosfera gęstnieje w stylu niektórych kompozycji Archive. „Fast And Furious” również rozpoczyna się bardzo spokojnie, przestrzennie, trochę mrocznie. Z tym muzycznym mrokiem, również kontrastuje tu ciepły dźwięk fletu. Bardziej gitarowo robi sie w końcówce utworu. Przyjemny, żeński wokal wieńczy, tą krótka muzyczną porcję. Jest apetyt na więcej.

Wrocławski Less Is Lessie, będzie w tym roku jedną z atrakcji 13 edycji Festiwalu Rocka Progresywnego w Toruniu, który odbędzie sie w dniach 6- 7 lipca. Wszyscy, którzy znają materiał z płyty „Live at Uniq Sound Studio” i „Blackout”, chyba nie maja wątpliwości, że będzie to duże, artystyczne wydarzenie i prawdziwa uczta dla ucha.

Marek Toma

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *