KRUK & WOJTEK CUGOWSKI – 2021 – Be There

Kruk - Be There

1. Rat Race
2. Hungry For Revenge
3. Prayer Of The Unbeliever (Mother Mary)
4. Made Of Stone
5. The Invisible Enemy
6. Dark Broken Souls
7. To Those In Power
8. Be There (If You Want To)

Rok Wydania: 2021
Wydawca: Metal Mind
https://www.facebook.com/KrukPL


PŁYTA MIESIĄCA – KWIECIEŃ 2021


Muzyka Kruka była mi bliska od debiutu… a nawet wcześniej. Już wydawało się, że poprzednim dlugograjem ustabilizują skład i skończą się problemy. Niestety tak się nie stało. Ale dobra passa wokalna została podtrzymana. Powiem więcej, artystycznie zrobiło się lepiej i ciekawiej. Wojtek Cugowski wniósł sporo charyzmy a zespół który już trochę grzązł w klimatach Purpli i Rainbow pokłonił się w jeszcze bliższe mi brzmienie Whitesnske. Rezultat? Dla mnie rewelka.

Piotr Spyra


„Be There” brzmi jak klasyk. I oto nastąpiła taka sytuacja, że muzyczni bohaterowie Piotra Brzychcego zostali w tyle. Więcej wigoru, życia, melodii jest na najnowszej płycie grupy Kruk niż na kilku ostatnich albumach Deep Purple. Nie da się ukryć, że połączenie talentu kompozytorskiego gitarzysty ze zdolnościami wokalnymi Wojtka Cugowskiego dało piorunujący efekt. Wynikiem tej synergii jest osiem trzymających w napięciu kompozycji. Long Live Rock’n’Roll!

Witold Żogała


Krukowi kibicuję od czasów niemal przedpotopowych. Od lat stoją na straży konkretnego grania! Wojtek Cugowski dla odmiany zawsze jawił mi się jako Artysta mainstreamowy, który kocha rasowy hard rock i w którym drzemie niewiarygodny potencjał właśnie w tym obszarze. Połączenie tych dwóch żywiołów dało piorunujący efekt! Powstała płyta, która nie opuszcza mojego odtwarzacza, a biorąc pod uwagę ile muzyki do mnie trafia nie jest o to łatwo. Ponadczasowy album – nie bez kozery reklamowany jako najlepsza płyta z hard rockiem jaką nagrano w Polsce!

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *