KEZIA – 2015 – The Dirty Affair

Kezia - 2015 - The Dirty Affair

1. Before I Leave
2. Ebola
3. The Dirty Affair (Between Pelican And Bear)
4. Sneakers
5. Barabba Son’s Song
6. Quendo
7. Preludio
8. Treesome

Rok wydania: 2015
Wydawca: LogicIllogic
http://keziaofficial.it


Co za odjechana płyta! Piątka Włochów z grupy Kezia za sprawą LogicIllogic zaprezentowała właśnie jeden z fajniejszych rockowo/metalowych albumów, jakie przyniósł do tej pory rok 2015! Tu nie ma kurczowego trzymani się gatunku, a o warstwie lirycznej nie wspomnę, bo to kompletna jazda bez trzymanki (o tym jednak za chwilę)!

Muzycy ze zgrabnością godną gimnastyczki artystycznej poruszają się po gatunkach i tym samym nie sposób określić co tak właściwie grają. Sami nazywają swój styl prop-metalem a co on oznacza? Refreny i melodie rodem z muzyki pop okraszone przy tym metalowym feelingiem – słucha się tego wybornie! Odlotowy „Before I Leave” czy utrzymany niemal w klimatach electro-pop „Ebola” odnajdują się tu z metalowymi „The Dirty Affair (Between Pelican And Bear)” czy „Quendo”, którego epickości nie powstydziłyby się największe zespoły power metalowe! „Sneakers” to wysokich lotów pop a w zakończeniu “Treesome” pojawia się wściekły wrzask!

Teraz słów kilka o warstwie lirycznej a dzieje się tu równie wiele. Każdy utwór opatrzony jest krótkim przypisem, który obrazuje test i tak przy „Before I Leave” czytamy „z powodu globalnego kryzysu ekonomicznego smutny kot postanawia podjąć tragiczne w skutkach decyzje”, „Ebola” to dla odmiany historia głodnego człowiek i jego… żółwia. Totalny odlot! “The Dirty Affair (Between Pelican And Bear)”, który jak opisuje sam zespół, nie jest kolejna głupawą piosenką o miłości a odą dla odmiennych form piękna… Na krążku znajdziemy jeszcze teksty o bramie do piekła znajdującej się w małym podrzędnym pubie czy nocnych koszmarach młodego nauczyciela!

Liczę, że Kezia otrzyma szansę wypłynąć na szersze wody. Pomysłów im nie brakuje a wokalista – Pierlorenzo Molinaro potrafi wykrzesać ze swojego głosu bardzo szeroki wachlarz dźwięków – od partii niemal swingujących po metalowy wrzask! Świetny debiut – czekam na więcej!

9/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *