KEEP ROCKIN’ – 2020 – Seismic Shift

KEEP ROCKIN' - Seismic Shift

1. Synaptic Supernova
2. Freeze The Day
3. Entr’acte
4. Not Made For Us
5. Slaves To The Valley
6. Wings Of Lead
7. See My Grief
8. The Longest Of Nights

Rok wydania: 2020
Wydawca: Keep Rockin’
https://www.facebook.com/keeprockinpl


W KEEP ROCKIN’ zmiany! Z sekstetu zespół przeistoczył się w kwintet (grupę opuścił klawiszowiec Grzegorz Janicki, który na nowej płycie pojawił się w kilku utworach w charakterze gościa) a co najbardziej zauważalne – nie ma już wokalisty Marcina Wojciechowskiego! Tego ostatniego za mikrofonem zastąpiła Michalina Domańska-Krawiec.

Efektem wspólnych prac jest trzeci pełnowymiarowy krążek formacji zatytułowany „Seismic Shift” i jest on…

Po pierwszym w kolejności, „Synaptic Supernova” nie można mieć najmniejszych wątpliwości, że mamy do czynienia z zespołem, któremu w duszy grają prog rockowo/metalowe dźwięki. Zmiany w rytmice, linii melodycznej są tu normą, a co uspokoi dotychczasowych fanów zespołu, Michalina jako nowa frontmanka radzi sobie bardzo dobrze. Potrafi zaśpiewać i nieco bardziej lirycznie jak w cudownym, zamykającym całość „The Longest Of Nights” jak i zadziorniej, jak w „Freeze The Day”. Prawdziwa wisienką jest tu jednak niezwykle przebojowy „Slaves To The Valley” – w moim, prywatnym, odczuciu jeden z najlepszych rockowych kawałków nagranych, w ostatnim czasie, przez polskie kapele. Znakomita zwrotka, niesamowite rozwiązania aranżacyjne, warsztat muzyczny no i ten refren – po prostu CUDO!

Na „Seismic Shift’” dzieje się naprawdę dużo! Nie jest to taki muzyczny kolos jak jego poprzedniczka, album „Screaming Out Your Name” ale jest konkretnie! Dużo prog metalowych patentów, sporo nisko zestrojonych, nowocześnie brzmiących gitar i zdecydowany wokal Michaliny. W porównaniu z poprzedniczkami na pewno jest mocniej, ciężej ale chyba też nieco mniej przebojowo. Nowy materiał może się podobać, choć czasem brakuje niezwykłej barwy głosu Marcina…

8,5/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *