KEEP ROCKIN’ – 2012 – Ep

keeprockin-EP

1. Wczoraj Byłaś Smutkiem
2. Siedem Minut po Północy
3. Pierwszy Krok w Nieznane
4. Przemijanie
5. Przeznaczenie

Rok: 2012
http://www.myspace.com/keeprockinpl


Czerwiec 2012. Kilka tygodni temu w moje ręce wpadł materiał Ep. włocławskiego zespołu Keep Rockin’. Natłok obowiązków spowodował, że materiał swoje musiał odczekać, ale jak już odpaliłem CD po raz pierwszy to…

Na początek kila słów z bio zespołu (z profilu Myspace). Grupa powstała we wrześniu 2008 roku z inicjatywy Remigiusza Bregiera i Janusza Janickiego. To był misternie uknuty plan wspólnego muzykowania. Poprzez różnego rodzaju powiązania, do zespołu dołączyli Marcin Wojciechowski i Piotr Gierszewski. W tym składzie rusza projekt, pod skrzydłami Włocławskiego Centrum Kultury. Po kilku próbach zespół rozpoczyna poszukiwania drugiego gitarzysty, na forum znanej kulturalnej strony Włocławka. Na odpowiedź długo nie trzeba było czekać, do zespołu dołącza Piotr Majerski. W ten oto sposób zostaje skompletowana garstka ludzi oddana różnym gatunkom muzycznym, by stworzyć wybuchową mieszankę o nazwie keep rockin’. W październiku 2010 zespół rozstaje się z basistą Piotrem Gierszewskim, a w miesiącu listopadzie na pozycji basiarza staje Maciej Podkomorzy. Po rocznej obecności, Maciej odchodzi z zespołu. Od grudnia 2011 bas przejmuje Aleksander „Olo” Kruszewski.

Rok 2012 przynosi materiał promocyjny w postaci pięcioutworowego Ep. z pomocą którego zespół poszukuje wydawcy.

Dawno minęły czasy gdy zespoły nagrywały swe pierwsze dema na „kaseciaki”, za perkusję służył tapczan a gitary brzmiały niczym kosiarka do trawy. Dźwięki, które popłynęły z głośników po odpaleniu albumu po prostu powaliły mnie swym profesjonalizmem. Profesjonalizmem w każdym calu. Począwszy od umiejętności instrumentalistów, poprzez wokalistę po rewelacyjne brzmienie Keep Rockin’ brzmi „zawodowo” (w końcu nad produkcją czuwał Zbyszek Florek z Quidam)! Zaczyna się przebojowym i motorycznym, z hard rockowym szlifem „Wczoraj Byłaś Smutkiem” by już w drugiej kompozycji urzec słuchacza półballadą „Siedem Minut po Północy” (kłania się After… z „Endless Lunatic”, ale w końcu gitarzysta Keep Rockin’ to nikt inny jak brat wioślarza tej znanej już na naszym rynku kapeli). „Pierwszy Krok w Nieznane” to kolejny hard rockowy killer z szybkim, refrenem a już kolejny „Przemijanie” to kolejny ukłon w stronę zwolenników nieco delikatniejszego grania. Ostatni utwór „Przeznaczenie” od początku zwraca uwagę świetną partia basu, to kolejny mocny punkt wydawnictwa z energetycznym, opatrzonym fajnym fiffem refrenem i iście progresywną konstrukcją, ze zmianami tempa i klimatu.

Ogromnym atutem zespołu jest wokalista. Marcin Wojciechowski dysponuje rewelacyjnym głosem, idealnym do hard rockowej konwencji (no, ze szczyptą progresywnego rocka) do tego obaj gitarzyści wymiatają jakby nic innego w życiu nie robili oprócz grania – solówki są tak soczyste i smakowite, że aż ślinka cieknie 😉

Trzymam kciuku – Keep Rockin’ to kolejny zespół, który nie zważając na trendy postanowił pograć w klimatach, które w naszym kraju traktowane są nieco po macoszemu. Mam nadzieję, że wraz z tym Ep. zespołowi uda się znaleźć wydawcę a pełen album grupy trafi na sklepowe półki.

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *