JOHNOSSI – 2020 – Torch//Flame

johnossi-torch_flame

1. Not Thoughts
2. Longer The Wait. Harder The Fall
3. Torch//Flame
4. The Beat
5. Echoes
6. Heavens (Then We Begin)
7. In Your Eye
8. Ccccowboys
9. Sleeepin’ In

Rok wydania: 2020
Wydawca: BMG
https://www.facebook.com/johnossi


Rockowy duet ze Szwecji, nazwa to zbitka imion (ściślej mówiąc: imienia oraz pseudonimu) muzyków: Johna Engelberta (wokal, gitara) i Oskara „Ossiego” Bonde (perkusja, wokal). Panowie działają już na scenie ładnych parę lat, ale… jakoś nie dorobili się należnego im statusu popularności na świecie. Należnego, bo tworzą i nagrywają znakomite płyty. Czy dzięki „Torch//Flame” to się zmieni? Trudno wyrokować, zwłaszcza w czasie, gdy świat ma na głowie inne zmartwienie niż premiera płyty kapeli ze Szwecji i praktycznie życie artystyczne zamarło…

Słuchacze „Antyradia” z pewnością poznali utwór „Echoes”. Zadziorny, błyskawicznie wpadający w ucho kawałek. Panowie nakręcili do niego klip, w którym wykorzystali obrazki z kultowego horroru pana Romero o ataku zombie. Takich killerów jak „Echoes” jest na płycie więcej. Chociażby otwierający całość „Not Thoughts”.

Engelbert i Bonde umiejętnie balansują między tym co alternatywne i przebojowe w rocku. Często nawet w obrębie jednego kawałka… Sporo komercyjny potencjał mają spokojniejsze fragmenty albumu: tytułowy utwór, „Sleepin’ In” oraz – przede wszystkim – „Heavens” (Then We Begin), od którego nie sposób się uwolnić już po pierwszym odsłuchu.

Zresztą.. to płyta bez słabych punktów. Dziewięć utworów – panowie nie poszli w ilość, lecz w jakość. Brawo!

9/10

Robert Dłucik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *