JASMENO – 2020 – Jasmeno

Jasmeno

1. Plankton
2. Daydreams
3. Life Expired
4. Nothing But Illusion
5. Precarious And Tough
6. Sunk In Emotion
7. Temptation In vain
8. Reptile
9. Liquid Paradise
10. Ghost In Mono

Rok wydania: 2020
Wydawca: Lynx Music
https://www.facebook.com/jasmenoofficial/


JASMENO to byt iście międzynarodowy… ale zanim o tym, słów kilka o okładce. Przyznaję, że gdy spojrzałem na nią po raz pierwszy to pomyślałem, że Lynx Music (a robią to rzadko) wyda płytę z muzyką metalową. Logo zespołu pasowałoby do niejednej hordy, a i obrazek w postaci sercomózgu może zwiastować konkretny cios…

Byt międzynarodowy – dlaczego? Sławomir Maria Nietupski do współpracy zaprosił między innymi włoskiego multiinstrumentalistę Andreę Boccarusso, amerykańską harfistkę Gabrielę Gutierrez jak i australijską wokalistkę/gitarzystkę Lecię Louise.

…a co wyszło muzycznie? No nie uświadczymy tu metalowego uderzenia! Debiutancki album Jasmeno to dziesięć kompozycji bardzo mocno osadzonych w pop i muzyce elektronicznej. Wiele tu dźwięków przywodzących na myśl np. Alphaville i ich melodyjny synth pop, sporo jest też przestrzeni i elektroniki w stylu Jarre’a. Na tym syntetycznym tle znakomicie wypadają gitarowe solówki w stylu mistrza Gilmoura czy partia trąbki w moim faworycie z tego krążka, czyli w „Temptation In vain”.

Jasmeno zadebiutowało bardzo przyjemnym, nienachalnym materiałem. Utwory są zgrabnie skomponowane i zagrane, bardzo dobrze wypadają wokaliści i choć ciężko wróżyć temu wydawnictwu spektakularny sukces, to warto poświęcić mu te kilkadziesiąt minut.

6,5/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *