INTENTIONS – 2009 – Place in Time

Intentions - Place in Time

1. A Promise
2. Aimless
3. State of Mind
4. Back
5. Eneme
6. Drowned
7. On the Run
8. Thaw Me
9. Cu in the Real World
10. Crash
11.Joy and Misery
12.Wasted

Rok wydania: 2009
Wydawca: Intentions
http://www.myspace.com/intentionsnl


…całkiem niedawno w ręce wpadł mi krążek „Place in Time” formacji Intentions. To kolejny przedstawiciel sceny najbardziej pomarańczowego kraju Świata, co najważniejsze jeden z ciekawszych. Holendrzy najwyraźniej upodobali sobie scenę neoprogresywną i to właśnie wydawnictwa z muzyką oscylującą w takich właśnie klimatach najczęściej trafiają do naszej redakcji.

Na „Place in Time” złożyło się dwanaście kompozycji (pierwszy to instrumentalne intro), które mogą się spodobać już od pierwszego przesłuchania. Zespół dość umiejętnie balansuje pomiędzy progresywnym rockiem a nawet muzyką pop. Nie ma tu kilkunastominutowych suit. Kolejne utwory są podane w dość zwięzłej formie. Jest zwrotka, jest (na ogół) ładny refren, nie brakuje gitarowych solówek (za nie duży plus, są udane) czy klawiszowych plam. Gdzie nie gdzie pobrzmiewa fascynacja Pink Floyd (feeling zwrotki w „Aimless”), od czasu do czasu robi się bardzo przebojowo („State of Mind”), są i momenty zaskakująco mocne i niemal drapieżne – oczywiście w granicach stylistyki prezentowanej przez zespół („Crash” czy mroczny „Wasted”), w których wokalista śpiewa z większym „zacięciem”.

Pośród wielu płyt jakie zrodziła progresywna scena holenderska, krążek formacji Intentions wypada nader interesująco. To idealna płyta do posłuchania dla relaksu. Nie ma przerostu formy nad treścią, nie ma też banału i miałkości – idealny materiał „środka”. Kwintesencja neoprogresywnego rocka, ubrana w formę bardziej piosenkową. Materiał dla osób rozkochanych w klawiszowo-gitarowych pasażach… dobra rzecz…

7/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *