INNER RIVAL – 2019 – Inner Rival

Inner Rival

1. A Lot!
2. Idle Hands
3. Once More
4. Gold Town
5. Until I’m Done
6. Inner Rival
7. Will Remain
8. Beside Myself
9. Change My Name
10. Bitter Sweet

Rok wydania: 2019
Wydawca: Music and More Records
https://www.facebook.com/innerrival/


INNER RIVAL, w pewnym sensie, powstało na gruzach nieodżałowanej Dianoyi. Mimo, że pierwszy pomysł na akustyczny projekt muzyczny zrodził się już w roku 2013, po europejskiej trasie Dianoyi z Riverside, to dopiero rok 2019 przyniósł debiutanckie wydawnictwo zespołu. Filip Zieliński (wokal) oraz Janek Niedzielski (gitary, bas) wsparci przez perkusistę Adama Łukaszka (Votum) zaserwowali niezwykle udaną porcję dość dynamicznej muzyki, którą w głównej mierze wypełniają akustyczne brzmienia.

W ucho wpada już pierwszy, otwierający całość motoryczny „A Lot!”. Melodia potrafi się skutecznie przyczepić do słuchacza i muszę przyznać, że refren na długo zagościł w mojej głowie. Nie gorzej jest w kolejnym „Idle Hands” gdzie swoją chwile otrzymuje wyrazisty basik. Nieco bardziej nastrojowo i klimatycznie robi się w „Once More”, ale już w „Gold Town” robi się ciężej a na myśl przychodzą dokonania RHCP (bas) czy Pearl Jam (ogólny klimat). „Until I’m Done” to kolejny mój faworyt tego wydawnictwa, emocjonalny I ze znakomitymi partiami gitar. W tym momencie okazuje się, że jesteśmy już w połowie! Szósty w kolejności – „Inner Rival” jest nieco bardziej wyciszony i chwilami transowy (brzmienie klawiszy w drugiej części) a „Will Remain” można z czystym sumieniem nazwać …balladą? No dobra, półballadą…. „Beside Myself” za sprawą chórków pobrzmiewa nieco echami Alice in Chains. Duch legendy grunge unosi się również w wybornym „Change My Name”, w którym pojawia się wiolonczela, który to instrument rewelacyjnie współbrzmi z gitarami. Całość zamyka „Bitter Sweet”, który w niczym nie ustępuje swoim poprzednikom.

Trzeba jasno sobie powiedzieć, że INNER RIVAL to kawał porządnej muzyki. Bardzo pozytywnie zaskakują ciepłe brzmienia i wpadające w ucho melodie. Panowie wiedza jak się gra, a ich warsztat jest po prostu znakomity!

9/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *