IMMOLATION – 2013 – Kingdom Of Conspiracy

Immolation - Kingdom Of Conspiracy

1. Kingdom Of Conspiracy 03:48
2. Bound To Order 03:49
3. Keep The Silence 04:06
4. God Complex 03:35
5. Echoes Of Despair 03:45
6. Indoctrinate 04:48
7. The Great Sleep 05:22
8. A Spectacle Of Lies 03:14
9. Serving Divinity 03:36
10. All That Awaits Us 04:50


Rok wydania: 2013
Wydawca: Nuclear Blast
http://www.everlastingfire.com/Immolation to jeden z najbardziej zasłużonych i oryginalnych reprezentantów nie tylko amerykańskiej sceny detah metalowej. Styl zespołu jest rozpoznawalny już po pierwszych sekundach, co przy tak specyficznej stylistyce stanowi swoisty ewenement. Oprócz tego twórcy kultowego „Dawn Of Possession” od wielu lat nie schodzą poniżej pewnego poziomu, a jak jest tym razem? Tą kwestię niech rozstrzygnie ich ostatni materiał nazwany „Kingdom Of Conspiracy”.

Wydawnictwo już od pierwszego kontaktu przyciąga ciekawą, mroczną okładką stanowiącą w pewnym sensie odniesienie to zawartości muzycznej. Ta, również kładzie na nasze barki kawał ciężaru, którego udźwignięcie wymaga sporej siły. Tradycyjnie zostajemy wystawieni na potężne ciosy miażdżącego death metalu, które tym razem dane nam jest przyjmować przez nieco ponad 40 minut. W tym czasie dzieję się naprawdę sporo – czasem jest wolniej, a przy tym cholernie ciężko (Keep The Silence), znowu innym razem Immolation mknie do przodu z zawrotną prędkością racząc nas przy tym mnogimi zawiłościami technicznymi oraz połamanymi motywami. Od pierwszych taktów słychać, że panowie tym razem dołożyli więcej starań, jeżeli chodzi o jakość brzmienia. „Kingdom Of Conspiracy” pod tym względem znacząco przebija ostatnie albumy. To ewidentnie sprzyja w odbiorze, co dodatkowo potęgują same kompozycje i ich złożoność. Są one bardziej urozmaicone, łączą w sobie intensywność, zmiany nastroju, a także melodyjne akcenty (oczywiście śladowe ilości). Panowie z powodzeniem różnicują atmosferę, wprawnie mieszając szybkość z monumentalnymi zwolnieniami, co w połączeniu z charakterystycznym growlem Rossa Dolana stanowi mieszankę wybuchową. Można się pokusić o stwierdzenie, że nowy materiał to rozwiniecie pomysłów zawartych na „Majesty And Decay” tyle, że tym razem Immolation spisał się jeszcze lepiej, przebijając tym samym i tak udanego poprzednika.

Amerykanie nie zawiedli, a ich nowy materiał wywołuje jak najbardziej pozytywne wrażenie – death metal na bardzo wysokim poziomie. Immolation po raz wtóry zaatakował monumentem nietuzinkowych dźwięków będących połączeniem doskonałej techniki oraz niebanalnych pomysłów w typowej dla zespołu formule. „Kingdom Of Conspiracy” to uczta dla sympatyków metalowej ekstremy – nie pozostaje nic innego jak brać i smakować!

9/10

Marcin Magiera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *