IMAGINARIUM – 2013 – Imaginary Wonderland

Imaginarium - Imaginary Wonderland

1. Invitation
2. War
3. Savior
4. Disappear
5. Hell
6. Hollow
7. Alone
8. P.W.Y.B.
9. One Night Man
10. Imaginary Wonderland

Rok wydania: 2013
Wydawca: –
http://www.imaginarium-band.com


Z oficjalnej strony zespołu można dowiedzieć się, że Imaginarium to: „czterech facetów opowiadających prawdziwe historie, przedstawione z punktu widzenia ich wyobraźni, ubrane w kapiące tłuszczem, ostre rockowe riffy…”. Zespół tworzą młodzi, ambitni Bielszczanie: Daniel Kurtyka (gitara, wokal), Michał Targosz (gitara), Ireneusz Marek (gitara basowa) i Michał Gajewski (perkusja).

Zawierający 10 kompozycji (co prawda niedługi bo 36 minutowy album), to kipiący energia, siarczysty kąsek fajnej, rockowej muzy, osadzonej gdzieś na pograniczu hard rocka i heavy metalu. Muzyczna propozycja Bielszczan wiele przyjemności powinna sprawić zarówno miłośnikom klasycznego heavy (NWOBHM) jak i nieco lżejszego amerykańskiego grania (choć ich muzyka nie ma tego „glamowatego” charakteru, jak dokonania pudelkowatych metali zza oceanu). Jeżeli chodzi o Stany, najbliższe skojarzenie to chyba Guns N’ Roses, zwłaszcza że barwa głosu Daniela minimalnie kojarzyć się może z Axlem Rose. Członkom zespołu pewnie nie obce są również dokonania Finów z HIM, ale również scena Seattle. Wszystkie te fascynację odbijają swoje małe piętno w ich muzyce.

Ciekawostka – na wkładce płyty można dostrzec nazwisko osoby, dobrze znanej w rodzimym muzycznym świecie (zwłaszcza w świecie muzyki progresywnej). Okazuje się, że za logo zespołu i projekt szaty graficznej odpowiedzialny jest lider bielskiej formacji Lizard Damian Bydliński. No właśnie – Damain Bydliński przekonał się o tym, że Daniel Kurtyka świetnym „wioślarzem” jest i zwerbował go do swojego Lizard nagrywając płytę „Master M”. O umiejętnościach młodego gitarzysty mogli sie więc przekonać ci, którzy mieli przyjemność oglądać Lizard na żywo (Ino Rock 2014), ale przypuszczam że również ci, którzy oglądali na żywo formację Imaginarium (na przykład podczas bielskiego finału WOŚP).

7,5/10

Marek Toma

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *