ILAND- 2013 – Piękna Pułapka (Ep.)

Iland - Piękna Pułapka (Ep.)

1. Piękna pułapka [6:05]
2. Jesień tonie we łzach [4:47]
3. Szkolny dziedziniec [6:15]
4. Piękna pułapka (radio edit) [4:53]


Rok wydania: 2013
Wydawca: –
https://www.facebook.com/ilandpl


Giancarlo Erra – włoski instrumentalista, wokalista i lider formacji Nosound miał przyjemność gościć swego czasu na Kujawach (w Inowrocławiu, w ramach 2 edycji Ino-Rock). Artysta ten współpracuje również z inną ikoną klimatycznego grania, znanym m.in. z projektu No- Man Timem Bownessem. Obaj wydali nawet wspólnie płytę pod szyldem Memories Of Machines – „Warm Winter”. Dlaczego o ty wspominam? Bo okazuje się, że ziemia kujawska posiada swojego własnego Bownessa i Errę! Są to: Ziemowit Sosiński (muzyka, gitara akustyczna, bas) oraz Miłosz Sosiński (słowa, śpiew, instrumenty perkusyjne) czyli formacja Iland. Pochodzą z Ostródy i obracają się właśnie w klimatach zbliżonych co wyżej wymienieni panowie (może z tą różnicą, że Miłosz pisze i śpiewa w języku polskim).

„Piękna Pułapka” jest już trzecią Ep-ką tego projektu [pozostałe to „Najdłuższe lato” (2010) i „Poranek na ziemi”(2011)]. „Piękna pułapka” składa się z trzech kompozycji i skróconej, radiowej wersji pierwszej, tytułowej. Jaki klimat panuje na tym mini albumie, chyba najdokładniej oddaje tekst, a nawet sam tytuł drugiego z utworów – „Jesień tonie we łzach”. Tak naprawdę największym minusem tej płyty, jest to, że się zbyt szybko kończy! Ledwie zdążyłem wpaść w sidła „Pięknej pułapki”, zachłysnąć się, „tonącą we łzach, jesienną aurą”, przemknąć przez „Szkolny dziedziniec”, zasmakować po raz drugi, lirycznego uroku „Pięknej pułapki”, a tu już niestety koniec!

I tutaj pozwolę sobie zacytować króciutki fragmencik tekstu: „Pieknej pułapki”: „ Mam pewien plan, to mój sekretny plan…” Jaki to plan? Zdobyć jak najszybciej te wcześniejsze Ep-ki szacownego, ostródzkiego duetu, by móc cieszyć się klimatem ich muzyki nieco dłużej!!!

Marek Toma

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *