IKONODRAMA – 2020 – Etched in the Spirit

IKONODRAMA - Etched in the Spirit

1. Open Darkness
2. Your Mephisto
3. Orpheus
4. Demonology
5. The Lantern Of The Lost
6. Maldoror’s Song
7. The Mess Sire
8. My Swan Syndrome
9. Dead Master
10. Maldoror (instrumental)

Rok wydania: 2020
Wydawca: Lynx Music
https://www.facebook.com/Ikonodrama/


Dominik Burzym, jedyny muzyk tworzący projekt IKONODRAMA, osobom, które mocno „siedzą” w metalowej branży do tej pory kojarzył się głównie z produkcją muzyki. Brał udział w powstawaniu albumów między innymi Horrorscope, Iblis, Planet Hell czy coraz bardziej znanego w kręgach alternatywnego black metalu Mord’a’Stigmata. Tym razem zaprezentował Światu swoje autorskie dzieło – krążek „Etched in the Spirit”!

Wydawnictwo rozpoczyna „Open Darkness” i już ten utwór zwiastuje bardzo udany materiał! Nienachalne klawisze, niespieszna rytmika i wpadająca w ucho melodia! Bardzo ciekawy otwieracz a to dopiero początek bo z każdym kolejnym utworem robi się ciekawiej! Mroczne, ciężkie i stosunkowo spokojne utwory („Orpheus”, „The Lantern Of The Lost”, „Dead Master”) przeplatają się konkretnymi szybkimi metalowymi atakami („Your Mephisto”, „Demonology”, „The Mess Sire”). Nad wszystkim unosi się soundtrackowy klimat ze znakomitymi orkiestracjami (głównie brzmienia instrumentów dętych), które budują niezwykłą atmosferę, a wsparte smyczkami w „Orpheus” tworzą dzieło o niezwykłym rozmachu. Czyste wokale dopełniają całości, a „Etched in the Spirit” staje się w moim prywatnym rankingu jedną z kandydatek do wysokich miejsc w podsumowaniach tego roku!

IKONODRAMA to wysokiej próby metal z gotyckimi naleciałościami i iście filmowo symfonicznym rozmachem. Wielkie brawa należą się też wydawcy – Lynx Music! Ten krakowski wydawca coraz odważniej sięga poza sztywne ramy art rocka a tak znakomitego albumu z muzyką metalową do tej pory w swoim katalogu nie mieli!

9,5/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *