HYDRA – 2024 – Into the Night EP.

1. Better Believe It
2. Into the Night
3. Satan is Real

Rok wydania: 2024
Wydawca: Piranha Music


Nazwa HYDRA kilkukrotnie w przeszłości obiła mi się o uszy, ale jakoś nigdy nie było okazji zagłębić się w muzykę zespołu. Dzięki Ep. „Into the Night” w końcu nastąpiła inicjacja i… było super! To tylko trzy utwory, ale tak apetyczne, że mam ochotę na więcej!

Muzyka zespołu przywołuje ducha lat 70-ych ze wskazaniem na Black Sabbath, tyle że z brzmieniem godnym XXI wieku.  Jest soczyście, ciężko i bardzo melodyjnie. Wszystkie utwory to hiciory, które zapisują się w głowie.

„Better Believe It” rozpoczyna vintage’owy klawisz, który z ciężkimi gitarami buduje coś na kształt intro. Po chwili jednak rozpoczynamy sabbathową podróż po doom metalu z głosem wokalisty, który ociera się o barwę Ozzy Osboutne’a. Znakomite otwarcie z wpadająca w ucho melodią!

Czysta gitara, bez przesterów i efektów rozpoczyna „Into the Night”. Powiedziałbym, że jest nawet folkowo, a gdy wchodzą gitary robi się ciężko i soczyście. Już widzę jak publika skanduje z zespołem słowa „…devil in the night”. To będzie koncertowy killer…. A do tego niesamowicie podoba mi się to co wyprawiają tu gitarzyści, ze znakomitą, zagraną z feelingiem solówką na czele!

Ostatni na płytce „Satan is Real” to monumentalny kolos, doom metalowy hymn. Klimatyczne otwarcie, potem znakomity, oszczędny riff (w prostocie siła). Pod koniec utwór przyspiesza, pojawia się wyraźniejszy klawisz i gitarowy motyw, który kupuję całym sobą!

Powiem krótko „Into the Night” mną pozamiatało! Choć płytom EP. na ogół nie dawałem ocen, to tym razem muszę zrobić wyjątek… wystawiam pierwszą od bardzo dawna ocenę…

10/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *