HURROCKAINE – 2017 – Rust’N’Love (EP)

HURROCKAINE

1. Broken
2. Stop Me
3. Dicegame
4. Heartbreaker

Rok wydania: 2017
Wydanie własne
https://facebook.com/hurrockaine


Tworzenie przebojowych piosenek przez hardrockowe zespoły z ciężkimi gitarami to niezwykle trudny temat. Wielu juz próbowało i się przejechało.

Czy kluczem do sukcesu jest obdarzona sceniczną charyzmą atrakcyjna wokalistka w składzie? To na pewno pomaga, jednak bez dobrych, przemyślanych kompozycji ani rusz. A takie właśnie cztery genialne numery wypełniają epkę katowickiej grupy Hurrockaine. Najlepszy jest „Stop Me”. Napędzany przez równo tnące gitary i ekspresyjny śpiew Pauliny Mazur idealnie nadaje się na radiowy singel. Powtarzająca się fraza „how you gonna stop me?” z miejsca zapada w pamięć wywołując podświadome nucenie i tupanie nózką. Z kolei w „Dicegame” Black Sabbath spotyka Paramore. Mamy tu jeden ze szczególnie cenionych przeze mnie zabiegów w hard rocku, unisona gitar z basem. Podobają mi się również zaśpiewy a capella w „Heartbreaker” (nie, nie jest to cover Led Zeppelin 😉 ). Natomiast otwierający całość „Broken” z niewiadomych powodów kojarzy mi się z dawnym hitem Eweliny Flinty, „Żałuję”.

Jedyne do czego mogę się przyczepić, to kolejność utworów. moim zdaniem „Heartbreaker” lepiej by się nadawał jako „otwieracz” zarówno tego wydawnictwa jak i koncertów. Ale jako ostatni w zestawie też sprawdza się świetnie, bo pozostawia taki zdrowy niedosyt.

Czekam na pełnowymiarową płytę Hurrockaine, bo spośród młodych zespołów trudniących się hard rockowym rzemiosłem do tego poziomu doskakuje jeszcze jedynie stołeczne White Highway.

9,5/10

Patryk Pawelec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *