HERRSCHAFT – 2013 – Les 12 Vertiges

Herrschaft - 2013 - Les 12 Vertiges

1. Gates To Dream
2. Kimi Ga Yo (feat. Jessy Christ)
3. Disorder Mind Mechanic
4. Seducing Dementia (feat. Jessy Christ)
5. Rat in Cage (feat. Krank Nox)
6. Endlessy Revolving (feat. Heinrich von B.)
7. Whispering Clouds (feat. Jessy Christ)
8. Bloodpulse
9. Virtual Medication
10. Allmighty (feat. C.N.X.)
11. Thirty Six
12. Mephedron Trip

Rok wydania: 2013
Wydawca: Code666
https://www.facebook.com/HerrschaftOfficial


Nazwa niemiecka, ale kapela pochodzi z Francji. Chociaż akurat muzyka jaką proponuje Herrschaft, też bardziej powinna trafić w gusta fanów ciężkiego grania od Monachium po Hamburg niż w ojczyźnie muzyków…

Elektroniczne brzmienia, plus ostre gitary i upiorny wokal – wszystko podane z zabójczą, matematyczną precyzją. Rammstein bis? Niekoniecznie, raczej norweski Combichrist lub późny Samael (tak, wiem są ze Szwajcarii, a nie z Niemiec;), zwłaszcza partie wokalne często lokują się blisko charakterystycznej maniery Vorpha.

W cybernetycznym, czy industrialnym metalu łatwo popaść w schematyzm, monotonię, czy też po prostu zanudzić słuchacza na amen, przeto chwała muzykom Herrschaft, że nie zadowolili się atakowaniem bitami z syntezatorów i ścianą gitar, tylko poutykali w tych 12 kompozycjach całkiem sporo różnych smaczków. A to jakieś chóralne ozdobniki, a to łagodniejsze motywy, a to melodeklamacje, fajnie wypadają również kobiece wokale gościnnie występującej na płycie Jessy Christ.
Dziwna sprawa: słyszałem chyba już setki płyt z muzyką w podobnym stylu, dość często zdarzało mi się przy nich ziewać, ale „Les 12 Veritages” ma w sobie to „coś”, co sprawia, że chcę wracać do tych kawałków. Trójce muzyków udało się wytworzyć na tym albumie niesamowity, złowieszczy wręcz klimat. Nawet gdy nieco zwalniają tempo, jak w „Thirty – Six” chociażby…

Jeżeli kiedyś nadejdzie Apokalipsa, lub ziści się futurystyczna wizja buntu maszyn – ścieżka dźwiękowa będzie jak znalazł… Mocna rzecz!

9/10

Robert Dłucik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *