HELLOWEEN – 2021 – Helloween

Helloween 2021

1. Out For The Glory
2. Fear Of The Fallen
3. Best Time
4. Mass Pollution
5. Angels
6. Rise Without Chains
7. Indestructible
8. Robot King
9. Cyanide
10. Down In The Dumps
11. Orbit
12. Skyfall

Rok wydania: 2021
Wydawca: Nuclear Blast
https://www.helloween.org/


PŁYTA MIESIĄCA – CZERWIEC 2021


Kiedy chciałem zebrać kotłujące się myśli w pigułkę, wyszedł mi eleborat na wagę pełnoprawnej recenzji (niebawem na serwisie). Jaki jest więc „Helloween”? Fani Michaela Kiske będą się rozpływać, sympatycy bieżącego oblicza zespołu z ery Derisa również nie będą zawiedzeni. To esencja tego czym Helloween był i czym jest. Świetny album, ze świetnymi partiami wokalnymi i gitarowymi, co ważniejsze ze świetnymi utworami. Spełnia oczekiwania – nawet te najbardziej wygórowane.

Piotr Spyra


Ach cóż to za płyta! HELLOWEEN nie zawiedli. Fani (w tym ja) rozpamiętujący czasy z Michaelem Kiske i Kaiem Hansenem w składzie zespołu otrzymali album, który jest spełnieniem marzeń. Jest melodyjnie, jest przebojowo, jest po prostu helloweenowo – to jeden z najważniejszych albumów zespołu!

Piotr Michalski


Najnowszy album Helloween bez przekłamania można by określić mianem „best of both worlds”. Jest to po prostu dzieło kompletne. Śmiało można stawiać na półce obok klasycznych „Keeperów” czy „The Dark Ride”.

Patryk Pawelec


Dla mnie to fenomenalny powrót Helloween z „klasycznymi muzykami” w składzie, i mój powrót do Helloween. Lata temu „Keepery” porwały również i mnie i jak bywa w takich sytuacjach ogromny sentyment do zespołu pozostał. I nie ma cudowniejszych momentów jak taki flashback, czyli odnowienie tych wspaniałych chwil sprzed lat. Ale to nie jest tak, że na najnowszej płycie Helloween zaproponował ciąg dalszy słynnej serii „Keeper Of The Seven Keys”, nic z tego. Zachowując klasyczne brzmienie dodali kilka nowoczesnych patentów i powstał album, którego w żaden sposób nie można nazwać odgrzewanym kotletem. Nagrali płytę godną ich ponad trzydziestu pięciu lat obecności na scenie. A co najważniejsze wydali płytę z dwunastoma wyśmienitymi numerami. Perfekcja.

Witold Żogała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *