HELLOWEEN – 2015 – My God-Given Right

HELLOWEEN - 2015 - My God-Given Right

01. Heroes
02. Battle’s Won
03. My God-Given Right
04. Stay Crazy
05. Lost In America
06. Russian Roulé
07. The Swing Of A Fallen World
08. Like Everybody Else
09. Creatures In Heaven
10. If God Loves Rock ‘n’ Roll
11. Living On The Edge
12. Claws
13. You, Still Of War

Rok wydania: 2015
Wydawca: Nuclear Blast
http://www.helloween.org/Do „Bettet than Raw” (1998r) dałbym się za nich pokroić, kryzys zaczął się przy okazji „The Dark Ride” (2000r) i …chyba trwa do dzisiaj. Brak efektu „wow” jest bolesny i kolejne płyty Niemców, choć przyjemne, nie wywołują już tego przyjemnego dreszczyku emocji i napięcia w oczekiwaniu na ich premierę.

Nowe wydawnictwo, krążek zatytułowany „My God-Given Right” nic w tej materii nie zmienia! Zespół wyraźnie postanowił pograć nieco bardziej melodyjnie i powrócić klimatami do wcześniejszych płyt. Mamy więc co nie co z Keeperów, czyli otwarcie w stylu „Future World” w „Lost In America”, „Stay Crazy” spokojnie mógłby się znaleźć na wspominanym „Bettet than Raw” a „If God Loves Rock ‘n’ Roll” nie przyniósłby wstydu gdyby został umieszczony na „The Time of the Oath”. Poza nimi mamy tu sporo typowego helloweenowego melodyjnego metalu z nośnym i żywiołowym „Heroes” na czele. Na słowa uznania zasługują tu epicki i monumentalny „The Swing Of A Fallen World” (czyżby ukłon w stronę „The Dark Ride”) oraz zamykający album, najdłuższy i rozbudowany „You, Still Of War”.

Helloween, to już marka sama w sobie. Kolejne płyty, choć może i nie porywają to gwarantują wiele przyjemnych chwil spędzonych z muzyką zespołu. Taki jest i „My God-Given Right”. Niby mi się podoba, niby jest wszystko ok i dość często do niego wracam, ale wypieków na twarzy brak…

8/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *