HELLECTRICITY – 2012 – Salem Blood

Hellectricity - 2012 - Salem Blood

1. Silver Bullets
2. Endless Lie
3. Wolf Or Man
4. Plaque LXIX
5. Nightmare
6. Don’t Burn The Witch
7. Eat Me Alive
8. Beware Of Light
9. Salem Blood
10. Prophecy

Rok wydania: 2012
Wydawca: MMP
http://www.facebook.com/hellectricity


Powiem szczerze: ten album mocno przewartościował moje prywatne Top 5 za 2012 rok jeśli chodzi o płyty wydane na rodzimym podwórku… Co ciekawe: sprawił to zespół, który jest muzycznym „skokiem w bok” paru gości z polskich kapel parających się różnymi odmianami ciężkiego grania.

W składzie Hellectricity znaleźli się muzycy z takich załóg jak: Corruption, Lostbone i Hedfirst. Razem postanowili pożeglować trochę na fali nostalgii za szczenięcymi latami. Popatrzmy na okładkę: kwintesencja kiczu, jaki rządził w latach 80 i na początku kolejnej dekady. Muza też została solidnie osadzona w tradycji, na szczęście przymiotnikiem „kiczowata” nijak nie da się jej określić.

„Salem Blood” to kawał porządnego mięcha, bez żadnych ochłapów. Gitarzyści sypią mocarnymi riffami niczym z rogu obfitości, praktycznie każdy wałek został ozdobiony fajnym, błyskawicznie wpadającym w metalowe ucho refrenem, brzmienie surowe. Jest krótko, konkretnie i na temat… Odstępstwo od reguły stanowi tytułowy „Salem Blood” – nie że słaby (wręcz przeciwnie), tylko że trwa ponad 6 minut, pofolgowali tu sobie panowie swoim stonerowym upodobaniom (chociaż cosik z metallikowego wyziewu pod znakiem „Load” też da się wyłapać).

Znakomicie się tego słucha… Kurcze, jeszcze ze dwa materiały na takim poziomie i macierzyste formacje muzyków Hellectricity będą mogły odejść na artystyczną emeryturę;)…

9/10

Robert Dłucik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *