HEGEROTH – 2012 – Spectral Fear

Hegeroth - 2012 - Spectral Fear

1. Rot For Me
2. The King Of A Morning Star
3. For My Desires
4. Queen Of Latex

Rok wydania: 2012
Wydawca: –
http://www.hegeroth.com


Przy okazji recenzji tego materiału na usta cisną się słowa „lepiej późno niż wcale”. „Spectral Fear” dość długo czekało na swoje miejsce na Rock Area, ale czas ten nadszedł a obcowanie z muzyką zespołu sprawiło mi masę przyjemności.

W dobie eksperymentów i (często) przerostu formy nad treścią muzyka prezentowana przez tą śląska formację przypadnie do gustu fanom black metalu z lat dziewięćdziesiątych. Jeżeli bliskie waszemu sercu jest „Enthrone Darkness Triumphant” Dimmu Borgir to bez problemu odnajdziecie się i tutaj. W muzyce Hegeroth poza agresją i black metalowym łomotem istotną rolę odgrywa klimat kompozycji budowany tu za sprawą instrumentów klawiszowych. Pojawiają się zwolnienia, mroczne dźwiękowe plamy a za chwilę słuchacza atakuje ściana gitarowych riffów. Wściekłe partie wokalne wzmacniają przekaz a dalekie od sztampowego umpa, umpa perkusyjne kanonady nadają całości odpowiedniej motoryki. Muzyka zespołu jest przemyślana i poukładana, słychać, że nie jest to grupa nowicjuszy a członkowie zespołu na fachu się znają.

Od lat ciągnie się za mną sentyment po nieodżałowanej grupie Mortifer (kto pamięta? 🙂 ). W Hegeroth grają byli członkowie tej formacji… powiem więcej, w „The King Of A Morning Star” słyszę echa tamtej formacji. To wywołuje wspomnienia za latami minionymi, gdy człowiek był młody i gniewny, nie było wszechobecnego internetu a na koncertach nie było kłopotów z frekwencją…

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *