HAMULEC – 2022 – Na Gapę

1. Thrash
2. Hamulec
3. Mechanizm
4. Pętla
5. ???
6. Generacja
7. Pozer
8. Zły
9. Tornado

Rok wydania: 2022
Wydawca: –


HAMULEC, to pochodząca z Będzina kapela, o której na Metal Archives możemy przeczytać, że grają thrash/punk rock… „Na Gapę” to ich debiutanckie wydawnictwo, które do naszej redakcji trafiło w okresie mocno wakacyjnym co skutkowało tym, że na swoją recenzję musiało nieco poczekać. Jak więc wypada ta młoda formacja?

Opis na Metal Archives nie kłamie. Zespół muzycznie obraca się wokół metallikowego thrashu (z okolic płyt przed „Load”). Sporo tu konkretnego łojenia a gitary wypadają lepiej niż dobrze. Widać, że wioślarze grać potrafią a spod ich palców wychodzą konkretne riffy. Jest motorycznie a czasem wręcz brutalnie („Zły”), panowie potrafią też zagrać nieco spokojniej (np. przywodzący na myśl Happysad „Znaki”). Teraz niestety o słabszej stronie „Na Gapę” a są nią wokale. Niestety te, osadzone w typowo punkrockowej estetyce nieco psują obraz całości. Wokalista śpiewa dość jednostajnie, a znakomitym riffom, nie towarzyszą godne ich partie wokalne – to największy mankament tego wydawnictwa i gdyby za mikrofon trafił ktoś z mocniejszym i lepszym technicznie wokalem na pewno odbiór całości były dużo lepszy.

HAMULEC mają potencjał, mają fajne pomysły na muzykę, ale jeśli z tej mąki ma być konkretny  chleb to koniecznie muszą rozważyć zmianę za mikrofonem…

6/10

Piotr Michalski

1 thought on “HAMULEC – 2022 – Na Gapę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *