H.E.A.T. – 2023 – Extra Force (EP.)

1. Freedom
2. Will You Be
3. Rise (with Kenny)
4. One By One (with Kenny)
5. Rock Your Body (Live)
6. One By One (Live)
7. Dangerous Ground (Live)
8. Back To The Rhythm (Live)
9. Nationwide
10. Living on the Run

Rok wydania: 2023
Wydawca: Edel


Po powrocie do składu Kenny’ego Leckremo grupa H.E.A.T. nabrała znów wiatru w żagle i po niezwykle udanym albumie „Force Mejeure” (2022r.) zaprezentowała EP „Extra Force”, której zawartość to ponad 40 minut muzyki.

Jednak po kolei. Niezwykle przebojowy i nośny „Freedom” oraz balladowy, nieco cukierkowy „Will You Be” to utwory nowe, powstałe na potrzeby tego wydawnictwa. Pierwszy z wymienionych to rockowa i dynamiczna strona zespołu, drugi to reprezentant bardziej romantycznego oblicza H. E.A.T. (jest w porządku, ale bez zachwytów z mojej strony). Ciekawostkę stanowią „Rise” oraz „One by One”. Dlaczego? Otóż, są to piosenki, które w oryginale zaśpiewał Erik Grönwall, poprzedni „gardłowy” grupy (obie znalazły się na płycie „H.E.A.T. II”). Daje to pewne porównanie obu tych, znakomitych wokalistów. Po części studyjnej następuje część koncertowa i tutaj słuchacz otrzymuje sześć utworów zarejestrowanych podczas koncertu zespołu w Szwajcarii (w roku 2022). Na żywo zespól prezentuje się znakomicie i można tylko mieć nadzieję, że kiedyś zagrają i u nas.

„Extra Force” to ciekawostka dla fanów zespołu, ale i wszystkich, którzy lubują się w natapirowanych włosach i hard rockowych klimatach lat 80-ych.

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *