GRETA VAN FLEET – 2021 – The Battle at Garden’s Gate

gvf - the-battle-at-garden-s-gate

1. Heat Above
2. My Way, Soon
3. Broken Bells
4. Built by Nations
5. Age of Machine
6. Tears of Rain
7. Stardust Chords
8. Light My Love
9. Caravel
10. The Barbarians
11. Trip the Light Fantastic
12. The Weight of Dreams

Rok wydania: 2021
Wydawca: Lava/Republic
https://www.facebook.com/gretavanfleet


Gdyby bracia Kiszka wraz z zespołowym kolegą Danny Wagnerem przejmowali się internetowymi hejterami to GRETA VAN FLEET już dawno byłaby historią. Tymczasem zespół ma się świetnie i w kwietniu 2021 roku zaprezentował swój nowy materiał zatytułowany „The Battle at Garden’s Gate”.

To długa płyta, trwa ponad sześćdziesiąt minut czym wyłamuje się z popularnego ostatnimi czasy winylowego formatu 30 – 45 minut, nie mniej napakowana jest taka masą fantastycznych dźwięków, że czas ten mija dosyć szybko. Zespół wciąż całymi garściami czerpie z dokonań tuzów hard rocka lat siedemdziesiątych. Duch tamtego okresu jest tu wszędobylski, ale panowie robią to z niezwykłą gracją serwując słuchaczowi kapitalne utwory. Otwierający wydawnictwo „Heat Above” to jeden z najlepszych utworów zespołu z niesamowicie wpadającym w ucho nośnym refrenem. Perełką jest też „Broken Bells” z delikatnym otwarciem, podniosłym refrenem ze smyczkami i niemal epickim rozmachem. Nie można nie zatrzymać się na dłużej przy dość ciężkim „Age of Machine” z niezwykle udanym „niepokojącym” gitarowym motywem. Prawdziwym killerem jest tu jednak zamykający całość „The Weight of Dreams”. Co za utwór. To ponad osiem minut czystej przyjemności, znów mamy smyczki, znów jest podniosły nastrój a solo wypełniające  drugą część utworu jest po prostu fantastyczne!

GRETA VAN FLEET to zespół z tych, które albo się kocha albo nienawidzi – chyba ciężko o kogoś komu są obojętni. Charakterystyczny wokal, led zeppelinowy feeling – dla wielu, te dwa czynniki są nie do zaakceptowania ale czyż greciarze nie wypełniają pięknie pustki po wspomnianej legendzie rocka? Led Zeppelin już nigdy niczego nie nagrają (choć nie powinno się mówić „nigdy”) a tych czterech młodzieńców łoi aż miło i ja to kupuję!

9/10

Piotr Michalski

1 thought on “GRETA VAN FLEET – 2021 – The Battle at Garden’s Gate

  1. Jakoś ten krążek mi nie podszedł, choć lubię poprzednie. Tutaj odnoszę wrażenie, że chcą kopiować już Queen a nie Led Zeppelin i wychodzi im to gorzej, niestety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *