GEORGIUS – 2016 – String Theory

GEORGIUS - String Theory

1. Howling winds of Jezebel
2. Little Ant
3. Precipice
4. Apathy (In the garden of despair)
5. Pill
6. The saddest piece in the world

Rok wydania: 2016
Wydawca: Lynx Music
https://www.facebook.com/egogeorgius


Dwa lata minęły od pierwszego solowego albumu Jerzego Antczaka (Albion) – „Ego”. Dużo to czy mało? Wydaje się, ze w sam raz, tak więc nie pozostaje nic innego jak dać się porwać dźwiękom „String Theory”.

Nowe wydawnictwo Georgiusa to raptem sześć, trwających jednak ponad pięćdziesiąt minut, utworów. Te sześć kompozycji to gratka dla fanów talentu muzyka. Posiada on wyjątkowy dar komponowania ujmujących melodii i choć nie jest może wybitnym wokalistą, to krążka słucha się wybornie. Dużo tu klimatycznych partii instrumentalnych czy przepięknych brzmień gitar . Główny ciężar został postawiony na nastrój i to tu słychać. Czy to rewelacyjny, melodyjny „Little Ant”, podszyty irlandzkim folkiem “Precipice” czy dla odmiany nieco plemienny „Pill” nie można nie dojść do wniosku, że to jedno z najciekawszych tegorocznych wydawnictw na rodzimym podwórku. Wiele tu emocji, które uwypuklają niebanalne teksty, a nie jest łatwo nagrać płytę, w której muzyka i ambitne teksty idą ręka w rękę i nie popadają razem w przesadny patetyzm czy moralizatorstwo.

„String Theory” to godna następczyni „Ego”. Autor ma powody do dumy, bo choć nie jest to muzyka stworzona dla radia i raczej trudno będzie się z nią spotkać w przypadku najpopularniejszych stacji, to jednak ma w sobie swoistą magię i liczę, że słuchacze to docenią.

8,5/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz